LIST CZYTELNIKA: Leżą gdzie popadnie…

2023-04-16 11:53
Sylwester Wasiak
2023-04-16 11:53

Skoro nie dorośliśmy do właściwego użytkowania hulajnóg w Goleniowie, to może warto zastanowić się nad ich wycofaniem albo wprowadzeniem kar za niewłaściwe pozostawienie tego urządzenia? - pisze do nas jeden z naszych czytelników.

Dzień dobry. Ostatnio głośno było w mediach o referendum w Paryżu, w którym mieszkańcy zdecydowali o pozbyciu się z ulic hulajnóg na minuty. Oczywiście zastrzegam, że mam świadomość różnicy pomiędzy takimi miastami jak Paryż i Goleniów, jednak problem z hulajnogami w mojej ocenie u nas również istnieje. Tkwi on głównie w świadomości użytkowników tego jednośladu. Hulajnogi po wykorzystaniu zostają porzucone, gdzie popadnie. Leżą w rowach, na chodnikach, czy na ścieżkach rowerowych. Ostatnio jechałem ścieżką rowerową i nie wiele brakowało, a wjechałbym w leżącą na ścieżce hulajnogę. Czy musi dojść do poważnego wypadku, by ktoś się wreszcie zajął tym tematem? A może spróbować na początek wprowadzić tak jak np. w Paryżu mandat za nieprawidłowe parkowanie? Tam jest to kwota bodajże 35 euro. Ustalenie osoby, która nieprawidłowo ją zaparkowała, nie powinno być problemem? Poddaję temat pod rozwagę" – napisał do nas jeden z naszych czytelników.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Tobiasz

odpowiedz
16.04.2023 12:42

Popieram, prześlijcie ten list do swoich radnych i do burmistrza, może sprawa nabierze rozgłosu i problem zostanie rozwiązany.

Andrzej

odpowiedz
16.04.2023 15:04

W Szczecinie ile leży na chodnikach tych hulajnóg że ciężko przejść.Rowery były lepsze i bezpieczniejsze.

robert

odpowiedz
17.04.2023 18:59

Żeby ukarać sprawce wykroczenia to trzeba mieć jego dane. A firmy które wypożyczają hulajnogi bazują jedynie na nr telefonu .