Lekarz z gryfickiego szpitala za kratami! Nie tylko on usłyszał zarzuty

2023-03-16 14:35
Karol Szumny
2023-03-16 14:35

Lekarz z gryfickiego SOR, który dopuścił się pobicia pacjenta, a także ratownik medyczny, który nie zareagował, usłyszeli zarzuty! Mamy oficjalne ustalenia w tej sprawie.

Po reportażu INTERWENCJI Polsat społeczność nie tylko naszego powiatu, ale również całej Polski nie mogła uwierzyć w to, co stało się na gryfickim SOR. Na jednym z nagrań, które trafiło do redakcji INTERWENCJI widać, jak lekarz kilkukrotnie uderza pacjenta w twarz. Całej sytuacji przygląda się ratownik medyczny.

O całej sprawie przeczytasz tutaj: Ordynator gryfickiego SOR pobił pacjenta? Jest nagranie i reportaż INTERWENCJI

Lekarz i ratownik medyczny usłyszeli zarzuty. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

- Lekarz usłyszał zarzut, że będąc odpowiedzialny za zapewnienie opieki nad pacjentami, znęcał się fizycznie nad pokrzywdzonym, nieporadnym ze względu na swój wiek oraz stan zdrowia, przez co naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Po wykonaniu czynności procesowych z tym podejrzanym, prokurator wystosował wniosek do sądu o zastosowanie wobec tego podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wniosek został uwzględniony przez sąd i wobec tego podejrzanego zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy – mówi w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 Alicja Macugowska-Kyszka – rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

- Ratownik medyczny usłyszał zarzut, że będąc świadkiem znęcania się nad pacjentem nie udzielił mu pomocy, narażając go tym samym na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wobec tego podejrzanego prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zawieszenie wykonywania zawodu ratownika medycznego na czas trwania postępowania, jak również poręczenie majątkowe – poinformowała Alicja Macugowska-Kyszka.

Komentarze (16)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Pani A

odpowiedz
18.03.2023 19:46

Bardzo dużo pomyj tu się wylało na tego lekarza , z tego co wiem to niestety tak zareagował na fakt iż ten sam pacjent uderzył i opluł pielegniarkę podczas pobierania krwi, zresztą pracownicy medyczni są często bezkarnie wyzywani przez pacjentów, rekcja lekarza może była przesądzona ale jesteśmy tylko ludźmi- lekarz też, na takie sytuacje, frustrację pacjentów i personelu medycznego ma wpływ wiele czynników ludzkich a przede wszystkim nieudolność systemu, brak pielęgniarek brak lekarzy, brak odpowiedniej opieki w POZ itd

Kuba 21

odpowiedz
16.03.2023 16:47

Zarzuty rozumiem. Ale areszt tymczasowy? Pod publiczkę, żeby plebs wiedział jaki ten prokurator dzielny.

Cypis

16.03.2023 16:47

Nie do końca wiadomo jak wyglądało przesłuchanie, ale domyślam się że lekarz nie współpracował z prokuratorem (czytaj stawiał się) więc dla przykładu prokurator mu pokazał co on może 🤷‍♂️

Do S

16.03.2023 16:47

Żeby nie kpntaktoeal się z resztą jak to było. Czyli oddziałową Soru i innymi ludźmi którzy zapewne też nic nie widzieli noc nie słyszeli. A co na to pielęgniarki właśnie?🤬

S

16.03.2023 16:47

Też tak myślę. Areszt tymczasowy ma rolę zapobiegawczą - ma uchronić przed mataczeniem lub izolować jeśli ktoś jest niebezpieczny. O jakim mataczeniu można tu mówić, skoro wina jest oczywista a materiał zabezpieczony?

Gjcghvc

16.03.2023 16:47

Ta typiara która zwie się prokuratorem to powinna razem z tym lekarzem tam siedziec, to chora baba

17.03.2023 10:22

Pan Ł . Załatwi wszystko . 👎🤥 poseł ale nie nasz!!!

Czytelnik

odpowiedz
18.03.2023 02:03

Tam jest miejsce dla członków mafii PO.

***** ***

18.03.2023 02:03

Mafia to PiS, przecież to on rządzi

Qbiektywny!

odpowiedz
18.03.2023 04:48

Szkoda tego lekarza,,,,,,ze go poniosło to świetny lekarz inni bardziej zasługują na napiętnowanie,ratownika też szkoda ciekawe ilu miałoby odwagę rzucić się na swojego kierownika.Swidkowie napaści na drugiego człowieka też powinni być karani,że nie udzielili pomocy osobom napadniętym.

to prawda

odpowiedz
24.11.2023 16:44

Zdrowia i życia pacjentowi nic nie wróci, osoba niepełnosprawna i została w tak okrutny sposób potraktowana - to jest odarcie z godności i szacunku. 24 grudnia Wigilia, człowiek sam na oddziale, nie wie co się z nim dzieje, a "lekarz" jeszcze go pobił. CO TEN BIEDNY CZŁOWIEK MÓGŁ CZUĆ ?! Sponiewierany, UPOKORZONY, zraniony, samotny... - a jak miała czuć się rodzina pacjenta? Z tego co wiem, ta rodzina mnóstwo przeszła - ten Pan stracił młodszą z córek i żonę. Sam zmarł chwilę później i nie doczekał sprawiedliwości. NIE USŁYSZY PRZEPRASZAM. A co po tym jego córce ? Dziewczyna została sama. SKANDAL. BRAK POSZANOWANIA DLA ŻYCIA I ZDROWIA DRUGIEGO CZŁOWIEKA. Nawet jeśli jakaś pyskówka była to przecież mogło być to spowodowane stanem tego Pana, może tracił świadomość, różnie jest po udarze. Ciekawe co na to SĄD, władze wojewódzkie, izba lekarska. NIE POWINNO TEMU " LEKARZOWI" ujsc to na sucho.

Hhg

odpowiedz
17.03.2023 00:34

Jaki rząd takie państwo

Mylisz się

17.03.2023 00:34

cytat ze strony SPZZOZ w Gryficach: "Organem tworzącym i sprawującym nadzór nad Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej (SPZZOZ) w Gryficach jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie." A kto sprawuje władzę w Urzędzie Marszałkowskim? Jak nie wiesz to sprawdź.

Obronca

odpowiedz
16.03.2023 20:00

Źle zrobil. To fakt. Ale każdy ma wytrzymałość. Personel można poniżać. Nauczycieli można wyzywać. Policjantów nie szanuje się. Dajmy możliwość obrony.

Lol

16.03.2023 20:00

Teraz mamy takie społeczeństwo, że każdy każdego rozlicza, każdego się ocenia i rzuca "kamieniami" na oślep. Sfrustrowane społeczeństwo. A może tak niech każdy zacznie do siebie, każdy ma coś na sumieniu.