Lekarz z gryfickiego szpitala za kratami! Nie tylko on usłyszał zarzuty

2023-03-16 14:35
Karol Szumny
2023-03-16 14:35

Lekarz z gryfickiego SOR, który dopuścił się pobicia pacjenta, a także ratownik medyczny, który nie zareagował, usłyszeli zarzuty! Mamy oficjalne ustalenia w tej sprawie.

Po reportażu INTERWENCJI Polsat społeczność nie tylko naszego powiatu, ale również całej Polski nie mogła uwierzyć w to, co stało się na gryfickim SOR. Na jednym z nagrań, które trafiło do redakcji INTERWENCJI widać, jak lekarz kilkukrotnie uderza pacjenta w twarz. Całej sytuacji przygląda się ratownik medyczny.

O całej sprawie przeczytasz tutaj: Ordynator gryfickiego SOR pobił pacjenta? Jest nagranie i reportaż INTERWENCJI

Lekarz i ratownik medyczny usłyszeli zarzuty. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

- Lekarz usłyszał zarzut, że będąc odpowiedzialny za zapewnienie opieki nad pacjentami, znęcał się fizycznie nad pokrzywdzonym, nieporadnym ze względu na swój wiek oraz stan zdrowia, przez co naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Po wykonaniu czynności procesowych z tym podejrzanym, prokurator wystosował wniosek do sądu o zastosowanie wobec tego podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wniosek został uwzględniony przez sąd i wobec tego podejrzanego zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy – mówi w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 Alicja Macugowska-Kyszka – rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

- Ratownik medyczny usłyszał zarzut, że będąc świadkiem znęcania się nad pacjentem nie udzielił mu pomocy, narażając go tym samym na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wobec tego podejrzanego prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zawieszenie wykonywania zawodu ratownika medycznego na czas trwania postępowania, jak również poręczenie majątkowe – poinformowała Alicja Macugowska-Kyszka.

Komentarze (10)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Marek

odpowiedz
16.03.2023 22:19

I dobrze nie wyobrażam sobie aby mogli wykobywać jaką kolwiek pracę w szpitalach.

anoano

odpowiedz
17.03.2023 09:30

tak fajnie coś się dzieje dopiero po nagraniu upublicznionym zobaczymy co będzie dalej. A co z kłamaniem rzecznika prasowego nic nie robią , a jeszcze trzeba zastanowić się jak to jest DETEKTOR NACZELNY z Szczecina to znaczy niema w Gryficach nikogo na to stanowisko tak samo można posadzić na stanowisku BURMISTRZA i inne stanowiska kogoś z szczecina. Czy taka osoba będzie pracować na rzecz i dobra mieszkańców. NA TO PYTANIE SAMI SOBIE ODPOWIEDZCIE

Mag

odpowiedz
17.03.2023 07:51

Przykre, że cała ta sytuacja miała miejsce i to jeszcze w Wigilię

Jezus Maryja

odpowiedz
16.03.2023 15:10

Panie pośle ratuj pan doktora!!!

Andrzej

odpowiedz
16.03.2023 19:52

A co to za lekarz i ratownik może ich znam

Pacjent

odpowiedz
17.03.2023 06:27

Bylam kilka razy na tym diabelnym sorze nie mam dobrych wspomnień

Wojtek

odpowiedz
17.03.2023 12:14

Taki nowoczesny szpital a obsługa ?a gdzie przysięga hipokraresa

jrek

odpowiedz
17.03.2023 16:55

Dobrze, że dosięgła go sprawiedliwośc

Magdalena

odpowiedz
17.03.2023 21:54

Zrobiło mi się bardzo, bardzo przykro kiedy dowiedziałam sie, jaki to lekarz, ponieważ kilkukrotnie w swoim życiu byłam na SOR w Gryficach, zwykle olana, źle potraktowana, a właśnie TEN lekarz jako jedyny mi naprawdę pomógł, podczas gdy inni machnęli na mnie ręką. Byl bardzo empatyczny i pomocny, taki ludzki. Panie doktorze, wielka szkoda,ze tak pan postąpił. Znałam pana od tej dobrej strony i zawsze będę wdzięczna za udzieloną pomoc, ale niestety w tej sytuacji nic pana nie tłumaczy. Tak nie powinno się stać. Apel do ludzi, by nie wylewali pomyj na człowieka, bo niewątpliwie czyn jest szokujący i zły, ale wierzę, że przez lata pracy ten lekarz pomógł nie tylko mi.

Zobaczymy jak się skończy 🫣

odpowiedz
17.03.2023 22:46

Informatyk tylko chyba ma dostęp do nagrań.... myślę że kontrolując widział więcej