Kubańskie rytmy w Maszewie

2024-02-03 13:00
Sylwester Wasiak
2024-02-03 13:00

To była uczta dla melomanów. Przy sali wypełnionej po brzegi w piątkowy wieczór koncertował w Maszewie kubańsko-polski muzyk Jose Torres.

ZDJĘCIE 1 z 6

Wielokrotnie wyróżniany tytułem najlepszego polskiego perkusisty artysta przybył do Maszewa na zaproszenie Ani Giniewskiej, mieszkanki tego miasta, która od niedawna jest pełnomocnikiem ds. kultury wojewody zachodniopomorskiego.

- Dzisiejszy dzień przejdzie do historii i jest dla mnie ważny. Przemówi muzyka, muzyka, która łączy – zapowiedziała koncert Anna Giniewska, która tego dnia świętowała urodziny. Z tej okazji solenizantka otrzymała dwa piękne torty i głośne „Sto lat”.
Sam koncert Jose Torresa z zespołem porwał maszewską publiczność, która nagrodziła występ gromkimi brawami.

Jose Torres rozpoznawalność w Polsce zdobył, biorąc udział w talk-show TVP 2 „Wieczór z Jagielskim” w latach 1999-2003, gdzie pełnił funkcję kierownika muzycznego. Współpracował również z polskimi artystami, koncertując m.in. z Marylą Rodowicz, Kayah, Ryszardem Rynkowskim, Ewą Bem, Zbigniewem Preisnerem, Michałem Lorencem i Mietkiem Szcześniakiem oraz zespołami Raz, Dwa, Trzy, De Mono i Maanam.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!