Kto zaprojektuje nową siedzibę Goleniowskiego Domu Kultury? Coza

2022-06-15 8:39
Paweł Palica
2022-06-15 8:39

Rozstrzygnięty został przetarg na zaprojektowanie obiektów, w których urządzona zostanie nowa "kwatera główna" GDK. Zadanie to zostanie zlecone firmie z Sieradza.

Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej nowej siedziby GDK ogłosiła pod koniec kwietnia. Zainteresowanie postępowaniem było spore, bo o kontrakt ubiega się dwanaście podmiotów. Oferty otwarte zostały 12 maja, a najtańszą przedstawiła firma Coza Architektura Wojciech Kozłowski z Sieradza, która wyceniła swoje usługi na niespełna 283 tys. zł. Właśnie z nią zawarta zostanie umowa.

Firma od momentu podpisania kontraktu będzie miała 50 dni kalendarzowych na wykonanie wstępnej koncepcji i przedstawienie jej gminie, a kolejnych 310 dni kalendarzowych na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia budowę nowych obiektów. To nastąpić powinno w czerwcu 2023 roku, zapewne kilka kolejnych miesięcy zajmie wyłonienie wykonawcy inwestycji, a jeśli się to uda, a gmina będzie miała zabezpieczone na to przedsięwzięcie środki w budżecie, prace budowlane mają potrwać 2 lata. W optymistycznym wariancie nowa siedziba GDK będzie więc gotowa pod koniec 2025 roku. 

Przypomnijmy, że budynek przy ul. Słowackiego 1, w którym do dzisiaj działa GDK, jest w bardzo kiepskim stanie technicznym i kilka miesięcy temu został częściowo wyłączony z użytkowania. Pękają jego ściany i fundamenty, eksploatowanie go w pełnym wymiarze jest więc po prostu niebezpieczne.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!