Kryzys śmieciowy w Goleniowie. Zaklinanie rzeczywistości w przekazie, że to wina Rady, a nie Burmistrza jest niewiarygodne!

2021-09-16 15:37
Sylwester Wasiak
2021-09-16 15:37

„Moim zdaniem to nie o brak możliwości chodzi, a o brak chęci do rozwiązania problemu , co tym bardziej smutne i niezrozumiałe w tej sytuacji” – mówi m.in. o postawie burmistrza Roberta Krupowicza wobec kryzysu śmieciowego Krzysztof Sypień, radny Rady Miejskiej w Goleniowie.

- Jak ocenia Pan obecną sytuację w gminie Goleniów?
- Problem wywozu śmieci zdominował opinię publiczną, czemu oczywiście trudno się dziwić, skoro skutki braku porozumienia na linii Burmistrz - Rada Miejska dotknęły bezpośrednio domostw mieszkańców naszej Gminy. Uważam, że to poważny błąd, jaki popełnił Burmistrz, sięgając po taką formę wywarcia presji na Radzie Miejskiej. Wystarczyłaby zwykła, konstruktywna rozmowa i choćby mały gest otwarcia na rację drugiej strony. Burmistrz chce zepchnąć winę za sytuację na Radę, Rada jak widać wciąż, większościowo w tej sprawie jest zdania, że odpowiedzialność za siedmioletnie zaniechanie oraz brak właściwych rozwiązań w systemie śmieciowym ciążą na Burmistrzu. Rada poprzedniej kadencji w swojej większości głosowała pod dyktando Burmistrza, więc zaklinanie rzeczywistości w przekazie, że to wina Rady, a nie Burmistrza jest zwyczajnie niewiarygodne.

- Czy widzi Pan jakieś rozwiązanie tej patowej sytuacji?
- Jedyne rozwiązanie, jakie widzę na ten moment jest takie, że Burmistrz wyjdzie z inicjatywą i przedstawi akceptowalny pomysł na rozwiązanie problemu albo przyzna się do odpowiedzialności za śmieciową zapaść i oświadczy publicznie, że nie chce bądź nie potrafi zrobić nic więcej ponad zaprzestanie odbioru śmieci od mieszkańców. Moim zdaniem to nie o brak możliwości chodzi, a o brak chęci do rozwiązania problemu , co tym bardziej smutne i niezrozumiałe w tej sytuacji.

- W Pana ocenie jak długo obecny pat może trwać?
- Oby jak najkrócej, gdyż pomijając estetykę przestrzeni publicznej, w grę wchodzą aspekty sanitarno-higieniczne. Jeśli Burmistrz nie wykona swojej pracy, znajdziemy w Radzie rozwiązanie na zażegnanie kryzysu.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

16.09.2021 19:27

Sytuacja ze śmieciami jest winą i burmistrza, i radnych - może dla dobra mieszkańców powinni wszyscy zrezygnować i pójść do jakiejś innej pracy, gdzie nie jest wymagana praca w zespole? skoro nie mogą się dogadać? Może ci, którzy przyjdą po nich będą lepiej się dogadywać? Bo na współpracę burmistrza i radnych dla dobra mieszkańców nie liczę. Wszyscy okopali się na swoich pozycjach i ani myślą ustąpić, wojenka trwa. Jak na razie jeszcze mam gdzie trzymać worki z papierem i plastikiem, ale jak zalęgnie się robactwo w pojemniku ze zmieszanymi odpadami… A w mieście pojawią się szczury… co wtedy zrobią nasi radni i burmistrz? Zapewne będą przerzucali się oskarżeniami, a za wszystko zapłacą mieszkańcy.