Krok bliżej do chodnika w Rurzycy i Kliniskach? Jest pierwszy przetarg

2022-11-18 9:50
Paweł Palica
2022-11-18 9:50

Gmina Goleniów ogłosiła przetarg na opracowanie programu funkcjonalno - użytkowego dla budowy chodnika w miejscowościach Rurzyca i Kliniska Wielkie.

Budowy bezpiecznych ciągów komunikacyjnych dla pieszych i rowerzystów mieszkańcy miejscowości położonych pomiędzy Goleniowskim Parkiem Przemysłowym a Szczecinem domagają się od lat. Do tej pory bezskutecznie, co wynika między innymi z tego, że droga jest powiatowa, inwestycję ma realizować gmina Goleniów, a z komunikacją pomiędzy tymi samorządami różnie bywa. Wydaje się jednak, że wreszcie ruszyć mogą procedury, których efektem będzie spełnienie życzeń przynajmniej części mieszkańców Rurzycy i Klinisk.

Na razie gmina chce przystąpić do opracowania programu funkcjonalno - użytkowego dla wyczekiwanej inwestycji. Z dostępnej dokumentacji wiadomo, że dotyczyć ma ona chodnika o długości ok. 1700 m i szerokości 1,8 m na odcinku od ul. Srebrnej w Kliniskach Wielkich do ul. Sasanki w Rurzycy. Opracowanie zawierać ma dwie koncepcje (z alternatywnymi rozwiązaniami), które obejmować będą między innymi likwidację kolizji z infrastrukturą techniczną, przebudowę ogrodzeń, podziały geodezyjne, inwentaryzację zieleni, odprowadzenie wód opadowych, a także kosztorys przedsięwzięcia.

Złożone w przetargu oferty mają zostać otwarte 25 listopada.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!