Koszmarne sceny w gryfickim DPS? Sprawę bada prokuratura

2021-08-26 22:16
Karol Szumny
2021-08-26 22:16

Akty przemocy, wulgaryzmy czy nawet wyrywanie zębów kombinerkami! Takie sceny miały odbywać się w gryfickim Domu Pomocy Społecznej. W placówce miało również dochodzić do mobbingu. Sprawa trafiła do wojewody, a ten zawiadomił prokuraturę.

Koszmarne sceny w gryfickim Domu Pomocy Społecznej. Zdaniem niektórych pracowników część personelu znęca się nad podopiecznymi. Padają oskarżenia o przemoc, wulgarne wyzwiska, szarpanie i brak należytej opieki.

„Ku..., wypier… stąd, ku…, gdzie się pchasz, czego się ku… drzesz, zamknij się” – w taki sposób personel miał zwracać się do swoich podopiecznych. Mówi się też o mężczyźnie, któremu wyrwano zęby za pomocą… kombinerek! Podopieczny nie mógł liczyć na pomoc stomatologa.

Zbyt mała liczba personelu i przemęczenie – na to głównie narzekają pracownicy gryfickiego Domu Pomocy Społecznej. Jak się jednak okazuje, dyrekcja placówki ma nie dbać o dobro zarówno pracowników, jak i mieszkańców placówki.

W gryfickim Domu Pomocy Społecznej ma też dochodzić do mobbingu.

- Doszło do kuriozalnej sytuacji, że jedna drugiej boi się cokolwiek powiedzieć. To jest strach, ja wiem, że to jest mobbing. Dużo osób się zwolniło z pracy – opisuje pracownik DPS w anonimowej rozmowie z TVP3 Szczecin.

Sytuację placówki skomentował również starosta powiatu gryfickiego Ryszard Chmielowicz.

- Powstała ta pandemia, która również ulokowała się w naszym obiekcie i wtedy sytuacja była wyjątkowa. Tam pojawiały się oczywiście konflikty między pracownikami, między pracownikami a mieszkańcami – potwierdził w rozmowie z TVP3 starosta gryficki.

Niepokojące sygnały z gryfickiego Domu Pomocy Społecznej dotarły również do wojewody zachodniopomorskiego, który zlecił kontrolę w placówce. Następnie sprawa została zgłoszona do prokuratury, która wszczęła postępowanie.

Komentarze (9)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Maria

odpowiedz
29.08.2021 16:10

A. może. na. stanowisko P. Pelc. szykują. kogoś. z. PIS... dlatego. ta., zadyma.

Maria

odpowiedz
29.08.2021 16:58

A.moze.szykuja.kogos.z.PIS....na.to.stanowisko.dlatego..ta...bzdurna.zadyma

MariaApp

odpowiedz
29.08.2021 16:21

Pewnie. na. stanowisko. P. Pelc. szykują. kogos. z. PIS.... dlatego. ta. zadyma.

Maria

odpowiedz
29.08.2021 16:53

A.moze.szykuja.kogos.z.PIS.na.to.stanowisko. Dlatego. ta. bzdurna. zadyma

27.08.2021 15:13

Wygląda na to że ktos usilnie i po trupach chce wysadzić dyrekcje w kosmos. Takie bzdury to tylko w bajki włożyć. Ale czego się spodziewać. Dopóki nie przejmą wszystkich instytucji inie obsadza swoimi to będą kopać dołki. Niech się ktoś puknie w głowę kombinerkami.

wygląda na to ze

27.08.2021 15:13

nie powinna być dyrektorem!

Ela

27.08.2021 15:13

Dokładnie, chodzi tylko o stanowisko. Ale dlaczego te jednostki które oczerniają nie myślą o mieszkańcach.

27.08.2021 06:40

Język typowy dla środowiska Marty Lempart, nie rozumiem dlaczego drażni co niektórych. Wykrzykiwanie wulgaryzmów na ulicy jest ok a w zamkniętym obiekcie nie - dziwne. DPS to środowisko specyficzne pod wieloma względami i bardzo się różni od szkółki niedzielnej czy kółka różańcowego.

o jej

27.08.2021 06:40

zapewniam, że to ten sam poziom co szkółka niedzielna i kółko różańcowe