Koszmarne sceny w gryfickim DPS? Sprawę bada prokuratura

2021-08-26 22:16
Karol Szumny
2021-08-26 22:16

Akty przemocy, wulgaryzmy czy nawet wyrywanie zębów kombinerkami! Takie sceny miały odbywać się w gryfickim Domu Pomocy Społecznej. W placówce miało również dochodzić do mobbingu. Sprawa trafiła do wojewody, a ten zawiadomił prokuraturę.

Koszmarne sceny w gryfickim Domu Pomocy Społecznej. Zdaniem niektórych pracowników część personelu znęca się nad podopiecznymi. Padają oskarżenia o przemoc, wulgarne wyzwiska, szarpanie i brak należytej opieki.

„Ku..., wypier… stąd, ku…, gdzie się pchasz, czego się ku… drzesz, zamknij się” – w taki sposób personel miał zwracać się do swoich podopiecznych. Mówi się też o mężczyźnie, któremu wyrwano zęby za pomocą… kombinerek! Podopieczny nie mógł liczyć na pomoc stomatologa.

Zbyt mała liczba personelu i przemęczenie – na to głównie narzekają pracownicy gryfickiego Domu Pomocy Społecznej. Jak się jednak okazuje, dyrekcja placówki ma nie dbać o dobro zarówno pracowników, jak i mieszkańców placówki.

W gryfickim Domu Pomocy Społecznej ma też dochodzić do mobbingu.

- Doszło do kuriozalnej sytuacji, że jedna drugiej boi się cokolwiek powiedzieć. To jest strach, ja wiem, że to jest mobbing. Dużo osób się zwolniło z pracy – opisuje pracownik DPS w anonimowej rozmowie z TVP3 Szczecin.

Sytuację placówki skomentował również starosta powiatu gryfickiego Ryszard Chmielowicz.

- Powstała ta pandemia, która również ulokowała się w naszym obiekcie i wtedy sytuacja była wyjątkowa. Tam pojawiały się oczywiście konflikty między pracownikami, między pracownikami a mieszkańcami – potwierdził w rozmowie z TVP3 starosta gryficki.

Niepokojące sygnały z gryfickiego Domu Pomocy Społecznej dotarły również do wojewody zachodniopomorskiego, który zlecił kontrolę w placówce. Następnie sprawa została zgłoszona do prokuratury, która wszczęła postępowanie.

Komentarze (10)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Janka

odpowiedz
28.08.2021 20:10

Ja polecam inne placówki DPS w powiecie gryfickim skontrolować bo tam tez lepiej nie traktuję się pensjonariuszy

Taaa

odpowiedz
28.08.2021 21:51

Witam...jestem pracownica Dps Jaromin . I powiem bardzo malo...U nas mieszkancy sa traktowani z szacunkiem do stomatologa to ja tak czesto nie jezdze...Wojcik mrzezyno wyjazd szczecin wyjazd gryfice ....opieka fachowa pozdrawiam i zycze wszystkim dobrej niedzieli i owocujacej pracy....

Irmina

odpowiedz
28.08.2021 21:53

Jak cos sie dzieje ...TO TRZEBA SPRAWDZIC!!!!!

stąd

odpowiedz
28.08.2021 23:24

Do zobaczenia przy urnach .. Kogo wybieracie , tak macie .

Mala

odpowiedz
28.08.2021 18:18

Człowiek jest mały stary bezradny odal młodość za wychowanie nas płacimy za podatki niemałe chcemy być szanowani i bezpieczni a chamstwo traktuje nas i naszych rodziców jak śmieci a jak nas państwo doktorostwk potraktują jak zabraknie nam kasy !

Rasputin

odpowiedz
27.08.2021 15:25

DPS Gryfice=Owsiak+Tusk no i oczywiście kobita Lempart, ee dodam baba z Gryfic, przywódczyni strajku kobit z naszego miasta, XD!!

Anna

odpowiedz
02.09.2021 15:48

Ludzie nie szanują ludzi. I tak już będzie Starszych przede wszystkim.Ale nie wszyscy są nie mówiący ,przecież odwiedza Dom Starości ksiądz czy lekarz.Nie bójcie się ludzie mówić prawdę ,czy zgĺaszajcie te upokorzenia swojej rodzinie. Ludzie nie szanują ludzi przecież zaraz wszyscy będziem starymi

nadzia

odpowiedz
03.09.2021 12:15

Od początku było pięknie Bolesław Kurek blogspod