Koszalińskie roboty w Goleniowskim Parku Przemysłowym

2021-10-20 21:09
Sylwester Wasiak
2021-10-20 21:09

138 lat tradycji i technologiczny skok w przyszłość…

ZDJĘCIE 1 z 4

W 1883 roku Karl-Hilmer Johansson Kollén skonstruował używaną do dzisiaj drewnianą miarę składaną. Tak zaczęła się historia szwedzkiej firmy Hultafors AB. 138 lat później, w centrum dystrybucji Hultafors pod Goleniowem, towary do pakowania podają roboty wyprodukowane w Koszalinie.
Nowoczesny obiekt magazynowy o powierzchni 22 tys. m2 zbudował developer 7R w systemie BTS (build-to-suit). Jest w pełni zautomatyzowany, dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania AutoStore wykorzystującego zaawansowaną technologię robotów. Co ważne, elementy systemu są produkowane w Koszalinie, przez firmę Element Logic. Budynek klasy A jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Przed budynkiem w oczy rzucają się stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz panele fotowoltaiczne, które zapewniają połowę energii elektrycznej potrzebnej do działania obiektu. Wszystko kosztowało ok. 100 mln zł.
- Szukaliśmy partnera, który wesprze nas w stworzeniu nowoczesnego magazynu w Polsce, skupiając się na zasadach zrównoważonego rozwoju. Goleniów to doskonały wybór pod kątem lokalizacji dla dystrybucji produktów z portfolio naszych marek na cały rynek europejski – tłumaczył Nicklas Axell, Group Logistics Director w Hultafors Group, która wiosną 2020 rozpoczęła inwestycję na Pomorzu Zachodnim.
- To niezwykle dobra wiadomość, w tak trudnych czasach. Cieszę się, że Hultafors Group konsekwentnie realizuje swoje plany inwestycyjne, wszyscy przecież wiemy, jak wyglądają realia gospodarcze spowodowane pandemią koronawirusa COVID-19. Walczymy o utrzymanie jak największej liczby miejsc pracy, a każde nowe jest wyjątkowo cenne. Kolejna skandynawska firma doceniła Pomorze Zachodnie. Wierzę, że nasz region również dla tego inwestora okaże się dobrym nowym domem – tak marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz komentował decyzję o lokalizacji nowego centrum dystrybucji Hultafors.
W centrum dystrybucji Hultafors Group w Goleniowskim Parku Przemysłowym pracuje dziś 170 osób, ciągle prowadzona jest rekrutacja na nowe stanowiska. Warto podkreślić, że w wyniku przeprowadzki ze starego magazynu do nowego obiektu znacznie zmieniła się proporcja tzw. niebieskich kołnierzyków (pracowników fizycznych) do białych kołnierzyków. Przybyło pracowników administracyjnych i specjalistów.
Hultafors Group AB to szwedzka firma, do której należą: producent narzędzi Hultafors, producent odzieży roboczej Snickers Workwear oraz producent drabin Wibe Ladders. Firma posiada 11 tys. punktów sprzedaży w 37 krajach. Zatrudnia łącznie 1600 pracowników. W 2020 r. osiągnęła 470 mln euro przychodów.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!