Koronawirus: Zamknięte urzędy, skrzynki na zewnątrz

2020-03-16 15:39
Katarzyna Adamiak
2020-03-16 15:39

Wstrzymana obsługa interesantów, zamontowane skrzynki na listy i dokumenty i jeszcze większe środki ostrożności. Tak wygląda obecnie praca urzędów, które przez epidemię koronawirusa zostały zmuszone do zmiany funkcjonowania.

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem gospodarze gmin apelują do mieszkańców, by jak najwięcej spraw załatwiali za pośrednictwem internetu. Ze względu na COVID-19 urzędy wstrzymały bezpośrednią obsługę petentów. Kontakt z mieszkańcami ograniczony został do formy telefonicznej, elektronicznej i listownej, a przed urzędami pojawiły się specjalne skrzynki, do których można wkładać i pobierać dokumenty.

Dziś w Gryficach wejścia do urzędu strzegł strażnik miejski. Zgodnie z zarządzeniem burmistrza Andrzeja Szczygła wprowadzono strefę ochronną przy portierni. W sprawach wyjątkowych i szczególnych interesanci byli obsługiwani w tzw. tymczasowym punkcie obsługi interesanta, tuż przy wejściu głównym. W szczególnych przypadkach, a więc wtedy gdy konieczna była obsługa interesanta, urzędnik schodził na dół w celu załatwienia sprawy. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!