Koronawirus w parku przemysłowym [NOWE INFORMACJE]

2020-04-08 16:17
Sylwester Wasiak
2020-04-08 16:17

Znamy już więcej szczegółów na temat podjętych działań przez Sanepid po stwierdzeniu zakażenia u pracownika jednej z firm w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy zachorowania u jednego z pracowników firmy sia Abrasives Sp. z o.o., działającej w GPP. Przed chwilą otrzymaliśmy więcej szczegółów na temat podjętych działań przez Sanepid.

- W związku z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19 na terenie jednej z firm w Goleniowskim Parku Przemysłowym - objęto kwarantanną osoby z bezpośredniego kontaktu zawodowego oraz domowników a także osoby spoza pracy. Wymazy od osób z kontaktu pobiera się najwcześniej w 7 dobie od ostatniego kontaktu – informuje Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

- Działania inspektorów inspekcji sanitarnej, w tym w szczególności prowadzenie wywiadu epidemiologicznego i dokonywanie na podstawie jego ustaleń dalszych działań, w szczególności kierowanie na obowiązkową kwarantannę osób z narażenia mają zapewnić niezbędne i pożądane przez wszystkich bezpieczeństwo, a nie utrudnić prowadzenie przez przedsiębiorców działalności gospodarczej. Jednakże gdy inspektor postanowi o poddaniu pracowników kwarantannie, może to spowodować czasowe wyłączenie przedsiębiorcy z normalnego funkcjonowania, ponadto organ może zadecydować także o innych środkach tj. np. dezynfekcji obiektu, której koszty poniesie pracodawca. Każdorazowo dostosowuje się środki zaradcze adekwatnie do stwierdzonej sytuacji – poinformowała nas M. Kapłan.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!