Koronawirus również w gryfickim „Miłoszu”

2020-10-23 13:41
Katarzyna Adamiak
2020-10-23 13:41

Zespół Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach, jest kolejną szkołą, w której potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem. Wynik dodatni ma dwoje nauczycieli.

W tym tygodniu w Zespole Szkół im. Cz. Miłosza w Gryficach potwierdzono dwa przypadki zakażenia. Oba dotyczą nauczycieli. 

Jak poinformował naszą redakcję dyrektor placówki Stanisław Stolz, we wtorek (20.10.) okazało się, że wynik dodatni ma nauczyciel "dochodzący". W związku z tym trzy klasy, przeszły na nauczanie zdalne, a uczniowie, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonym nauczycielem, zostali objęci kwarantanną.

Natomiast w środę (21.10.), dyrektor otrzymał informację o kolejnym potwierdzonym dodatnim wyniku testu na Covid-19. Tym razem u nauczycielki. To zaś skutkowało tym, że kolejne cztery klasy rozpoczęły nauczanie zdalne i przeszły na kwarantannę. 

Dodatkowo, jak poinformował Stanisław Stolz, ośmiu pedagogów znajduje się na kwarantannie. To osoby, które miały kontakt z zakażonymi nauczycielami, a także takie, które objęte nią zostały z innych przyczyn.

Uczniowie klas, które z powodu kontaktu z zakażonymi nauczycielami rozpoczęli naukę zdalną, będą uczyć się w domu również w przyszłym tygodniu. Wynika to z hybrydowego systemu nauczania.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!