Koronawirus: Od soboty w Szczecinie tylko w maseczkach!

2020-10-06 16:23
Sylwester Wasiak
2020-10-06 16:23

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem wprowadza polski rząd. W sąsiednim Szczecinie, gdzie wprowadzone zostały obostrzenia z tzw. żółtej strefy, od soboty będzie obowiązek noszenia maseczek w otwartej przestrzeni. A co z dniem Wszystkich Świętych?

Od soboty 10. października w żółtej strefie, a więc m.in. w sąsiednim Szczecinie będzie obowiązek noszenia maseczek w otwartej przestrzeni, a także ograniczona zostanie liczba uczestników imprez okolicznościowych do 75 osób, brak zasłoniętych nosa i ust może być usprawiedliwione wyłącznie odpowiednim dokumentem zaświadczającym o przeciwwskazaniach zdrowotnych. Brak maseczki lub innego materiału ochronnego w wymaganych miejscach, oraz brak wspomnianego dokumentu będzie karany mandatem w wysokości do 500 złotych. Wymogi sanitarne na cmentarzach w związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych na tę chwilę pozostają niezmienne.
- Chcemy ogłosić politykę zero tolerancji dla nieprzestrzegania tych surowych zasad dotyczących obostrzeń i zasad współżycia społecznego związanego z przestrzeganiem DDM: dezynfekcji, dystansu i maseczek – powiedział minister Adam Niedzielski.
Gen. insp. Jarosław Szymczyk, szef policji zwrócił uwagę, że do tej pory przepisy pozwalające na niezasłanianie ust i nosa były często nadużywane.
- Od soboty trzeba będzie się wylegitymować zaświadczeniem potwierdzającym dolegliwości bądź dysfunkcje. Będziemy bardzo rygorystycznie podchodzić – jako funkcjonariusze – do obowiązku zasłaniania ust i nosa – powiedział gen. insp. Jarosław Szymczyk.
Do informowania mieszkańców o wprowadzeniu stref z obostrzeniami wykorzystany będzie system alertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W piątki po południu Ministerstwo Zdrowia planuje wysyłać SMS-y do mieszkańców z informacją o wprowadzeniu w danym powiecie strefy żółtej lub czerwonej.
Powiat Goleniowski, póki co nie znajduje się w żadnej ze stref, w których obowiązują ograniczenia.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!