Kopał w okolice głowy...chciał 20 złotych

2020-11-27 15:25
Sylwester Wasiak
2020-11-27 15:25

Akt oskarżenia wobec mężczyzny, który próbował wymusić haracz trafił do sądu. Podejrzany jest za kratkami.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Goleniowie. Do zdarzeń doszło 31 lipca 2020 r. Tego dnia pokrzywdzony spotkał się z podejrzanym w pobliżu jednego z hoteli, w którym obaj wynajmowali pokoje. Następnie podejrzany dwukrotnie kopnął pokrzywdzonego w okolicę głowy. Przed tymi uderzeniami pokrzywdzony bronił się, osłaniając prawym ramieniem. Podejrzany zażądał od pokrzywdzonego, by co tydzień płacił mu 20 zł. Po powrocie pokrzywdzonego do hotelu podejrzany ponownie się z nim spotkał, żądając zapłaty 20 zł, grożąc jednocześnie pobiciem w przypadku unikania płatności. Dodatkowo podejrzany kilkakrotnie w okresie pomiędzy 25 lipca, a 31 lipca 2020r. groził pokrzywdzonemu uszkodzeniem ciała.
W wyniku sprawnych działań Policji sprawca został zatrzymany. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania do sądu aktu oskarżenia.
Podejrzani 36-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia. W przeszłości był karany sądownie.
Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 282 kk grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Natomiast w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!