Koncerty plenerowe „Serce miasta”

2023-08-07 10:00
Sylwester Wasiak
2023-08-07 10:00

W sierpniu odbędą się dwa bezpłatne koncerty plenerowe z cyklu Serce Miasta, realizowane przez Goleniowski Dom Kultury. Pierwszy koncert już w najbliższą niedzielę.

Serce miasta to cykl muzycznych spotkań z niszowymi artystami, który na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny Goleniowa. Główną jego ideą jest promowanie niekonwencjonalnych rozwiązań muzycznych w zielonej przestrzeni ogrodu Goleniowskiego Domu Kultury przy ul. Słowackiego 1.
Najbliższy zaplanowany koncert odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia o godz. 19, a publiczności zaprezentuje się Duxius - muzyczny projekt Edyty Rogowskiej – kompozytorki, autorki tekstów, instrumentalistki oraz wokalistki mieszkającej w Berlinie. Projekt charakteryzuje różnorodność. Eklektyczność projektu odzwierciedla się też w jego brzmieniu, które bazuje na szeroko pojętej alternatywie, lecz śmiało zahacza o funk, indie, elektronikę, rock, a nawet jazz.

Drugi koncert odbędzie się 27 sierpnia o godz.19:00. Wówczas wystąpi YaniKa - Magdalena Grzymkowska. To pochodząca ze Szczecina kompozytorka, tekściarka i wokalistka tworząca w nurtach neo soul i rnb. Podczas koncertów na żywo artystka wraz z zespołem wykonuje głównie materiał autorski, ale sięga również po inspiracje ze świata muzyki przełomu lat 80 i 90.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!