Koncepcja nowej siedziby Goleniowskiego Domu Kultury do kosza? Jest wniosek do burmistrza

2022-11-04 18:27
Paweł Palica
2022-11-04 18:27

Goleniowscy radni, wszystko na to wskazuje, chcą "skasować" gotową już koncepcję związaną z planami wybudowania nowej siedziby Goleniowskiego Domu Kultury. Dzisiaj do burmistrza Roberta Krupowicza trafił oficjalne wniosek w tej sprawie.

Przygotowanie koncepcji i dokumentacji technicznej dla obiektu, który miałby zastąpić rozpadający się już budynek przy ul. Słowackiego, kilka miesięcy temu zlecono firmie COZA Architektura z Sieradza. Okazało się niestety, że realizacja zaprojektowanej przez jej pracowników inwestycji kosztowałaby gminę około 100 mln zł, a to zdecydowanie za dużo. Część radnych domagała się więc ograniczenia wydatków.

Temat wrócił na "tapetę" podczas wczorajszych obrad Komisji Spraw Społecznych, Edukacji, Kultury i Sportu. Ich efekt, jak się okazuje, może być bardzo wymierny. Jej przewodniczący, Wojciech Łebiński (z klubu radnych burmistrza Roberta Krupowicza), poinformował nas, że skierował dzisiaj do właśnie do burmistrza wniosek o zerwanie umowy z COZA Architektura, wrócenie do dyskusji o tym, jak ma wyglądać nowa siedziba GDK i rozpisanie nowego postępowania na opracowanie dokumentacji projektowej, zgodnej z nowymi wytycznymi. Oznacza to także wypłacenie odszkodowania za zerwanie wartej ok. 283 tys. zł.umowy architektom z Sieradza.

Maciej Ratajczyk, dyrektor GDK, powiedział nam, że jest gotowy do podjęcia rozmów dotyczących okrojenia projektu. 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Victor

odpowiedz
06.11.2022 09:11

Tak się oszczędza nie swoimi pieniędzmi. Później napiszą, że radni z troską pochylali się nad budżetem, hahaha !