Komisja Wyborcza w Centrum Przesiadkowym?

2024-01-30 5:51
Sylwester Wasiak
2024-01-30 5:51

Złożony został wniosek o przywrócenie w nadchodzących wyborach samorządowych oraz do Parlamentu Europejskiego Obwodowej Komisji Wyborczej w sołectwie Załom, a konkretnie w siedzibie Centrum Przesiadkowego.

Wniosek złożyli radny Robert Kuszyński, Iwona Kadrzyńska sołtys Załomia i Michał Jastrzębski mieszkaniec Załomia.

- Zwracamy się z oficjalnym wnioskiem o przywrócenie w nadchodzących w 2024 roku wyborach samorządowych oraz do Parlamentu Europejskiego Obwodowej Komisji Wyborczej w Sołectwie Załom – piszą wnioskodawcy. - Sołectwo Załom w roku 2018 posiadało 1811 mieszkańców, z czego 1405 posiadało czynne prawo do głosowania. Do tego też czasu w naszym Sołectwie regularnie była tworzona Obwodowa Komisja Wyborcza, która mieściła się w Przedszkolu Niepublicznym "Kacper" przy ulicy Wierzbowej 2 w Załomiu (obwód nr 18). Był to obwód stały i w skład przedmiotowego obwodu wchodziły Sołectwa Załom oraz Pucice. W roku bieżącym tj. 2023 Obwodowa Komisja Wyborcza została dla nas wyznaczona w Sołectwie Kliniska Wielkie, które to oddalone jest o około 5 kilometrów od nas – uzasadniają wniosek jego twórcy.

Jednocześnie zaproponowano utworzenie Obwodowej Komisji Wyborczej w Centrum Przesiadkowym w Załomiu stanowiącym własność Gminy Goleniów. Co dalej z wnioskiem i czy zostanie on w jakikolwiek sposób uwzględniony? Oczywiście jak zapadną jakiekolwiek decyzje, będziemy informować na bieżąco.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!