Komisariat policji w Kliniskach coraz bliżej? Potrzebne decyzje władz Goleniowa

2022-09-05 18:21
Paweł Palica
2022-09-05 18:21

Znalazła się odpowiednia lokalizacja pod budowę policyjnego komisariatu w podgoleniowskich Kliniskach Wielkich. Do rozpoczęcia inwestycji potrzebna jest jednak przychylność władz gminy.

Zdjęcie ilustracyjne

O utworzenie komisariatu od dłuższego czasu zabiega niezależny radny z Klinisk - Robert Kuszyński. Uważa on, że w bardzo dynamicznie rozwijającej się części gminy jest takowy po prostu potrzebny, bo kłopotów też tam niestety nie brakuje. Chodzi przede wszystkim o włamania do domostw oraz wykroczenia drogowe. 

- Utworzenie komisariatu o co najmniej 15-osobowej obsadzie etatowej funkcjonariuszy pozwoliłoby na dyżury całodobowe i sprawi, że wiele spraw będzie można załatwić na miejscu. Myślę, że przyczyni się to do wzrostu nie tylko poczucia bezpieczeństwa, ale także do jego faktycznego wzrostu - tłumaczył kiedyś.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej R. Kuszyński wystąpił do władz gminy z wnioskiem o przekazanie niezabudowanej nieruchomości pomiędzy cmentarzem, a oczyszczalnią ścieków na rzecz Nadleśnictwa Kliniska. W zamian, jak wyjaśnia, nadleśniczy jest gotowy przekazać na rzecz gminy działkę w tej miejscowości, która "idealnie wpasowuje się pod budowę komisariatu". Na razie odpowiedzi w tej sprawie nie otrzymał.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!