Kolejny za kratami!

2020-10-24 10:26
Sylwester Wasiak
2020-10-24 10:26

30-latek z powiatu goleniowskiego trafił do aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego m.in. o to, że: w okresie od kwietnia do 27 maja 2020 r. w Goleniowie znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną.
- W toku postępowania ustalono, iż podejrzany wielokrotnie wszczynał bezpodstawne awantury, podczas których wyzywał żonę słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, a także ją poniżał. Nadto bił pokrzywdzoną pięściami i otwartą dłonią po całym ciele tj. brzuchu, klatce piersiowej, głowie oraz szarpał za włosy i popychał. Kontrolował także sposób spędzania przez pokrzywdzoną wolnego czasu oraz ograniczał dostęp do telefonu. W dniu 27 maja 2020 r. podczas kolejnej awantury podejrzany spowodował u pokrzywdzonej zaczerwienienie skóry szyi, siniec w okolicy podobojczykowej, zaczerwienienie skóry ramienia, rozległy siniec w okolicy prawego stawu łokciowego oraz lewego uda, które naruszyły czynności narządów jej ciała na okres trwający nie dłużej niż 7 dni. Tego samego dnia mężczyzna groził uszkodzeniem mienia dwóm innym osobom, do których pokrzywdzona udała się, prosząc o pomoc - informuje Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.
Podejrzany został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. 30-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W przeszłości nie był karany sądownie.
Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m. in. na podstawie art. 207 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
W ostatnim dniach to kolejny akt oskarżenia wobec sprawcy przemocy domowej w powiecie goleniowskim. W czwartek informowaliśmy o 44-letnim mężczyźnie z gminy Maszewo, który również trafił do aresztu i jest podejrzewany o podobne przestępstwo (pisaliśmy o tym TUTAJ)


Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!