Kolejny sportowiec doceniony

2021-04-20 16:56
Redakcja
2021-04-20 16:56

Nikodem Hapka, uczeń klasy IIf gryfickiego „Chrobrego”, sięgnął dwukrotnie po najwyższy laur w Mistrzostwach Świata WPA World Championship Powerlifting, Bench Press, Deadlift, Push&Pull Raw&EQ”. Jego osiągnięcia docenił Zarząd Powiatu Gryfickiego.

Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryficach Starosta Ryszard Chmielowicz wraz z Członkiem Zarządu Łukaszem Czyrnym wręczyli wyróżnienie oraz złożyli najserdeczniejsze gratulacje za dotychczasowe osiągnięcia sportowe i reprezentowanie powiatu gryfickiego na arenie międzynarodowej uczniowi Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach - Nikodemowi Hapce. W spotkaniu uczestniczyli również: Mama Nikodema Pani Justyna Kunc-Hapka oraz Dyrektor Liceum – Pani Jolanta Folwarska.


Nikodem 15 kwietnia 2021 r. zdobył podwójny tytuł Mistrza Świata w Mistrzostwach Świata WPA World Championship Powerlifting, Bench Press, Deadlift, Push&Pull Raw&EQ”, w marcu br. został Mistrzem Europy w martwym ciągu XPC Powerlifting European Championship 2021.

Czytaj: Nikodem Hapka z podwójnym tytułem Mistrza Świata!


Za dotychczasowe osiągnięcia Nikodem otrzymał od Zarządu nagrodę finansową w wysokości 1200 złotych.

Życzymy powodzenia w rozwoju dalszej kariery oraz samych sukcesów.

 

Czytaj również: Wyróżnienie i wsparcie finansowe dla Łukasza Staniocha

 

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

mały

odpowiedz
20.04.2021 19:29

moze ktoś wyjaśni co ta za dyscyplina -skoro po polsku nie umiemy,co za czasy??

Arek

20.04.2021 19:29

Trójbój siłowy, ale fakt faktem że można to było napisać po polsku.

Marta

odpowiedz
21.04.2021 13:08

Super. Czy ta konkurencja jest podobna do The Best Western Digital and Windows Vista Change Beautifull czy raczej do Maxi Special Times New Don Juan Kichot?

Wacek

odpowiedz
21.04.2021 15:25

idea sportu olimpijskiego w powiecie jest nieznana staroście, stąd takie wyróżnienie, dla jednej z wielu form spędzania wolnego czasu przesz młodych . Na szczęście sport kwalifikowany ma sie całkiem dobrze w kraju, gorzej w powiecie. Swego czasu starosta Sać chciał siatkówkę na siłę wprowadzić do Gryfic. Jak większość pomysłów ten też był z gatunku słomianego zapału za pieniądze podatników. No i na sikawki konne były pieniądze , a na wsparcie gier zespołowych w szkołach średnich zabrakło nie tylko pieniędzy ale też profesjonalnego podejścia ze strony szkół średnich i starosty , który tych problemów nie zauważał. A co dziś mamy W Gryf Arenie?

Artur

odpowiedz
15.07.2021 09:11

Gratulacje dla mamy. Pozdrawiam