Kolejny "nalot" na salon gier hazardowych w Goleniowie?

2022-09-14 9:59
Paweł Palica
2022-09-14 9:59

Wczoraj wieczorem na ul. Konstytucji 3 Maja ponownie pojawiło się kilka pojazdów z "kogutami". Prawdopodobnie przyjechali nimi na interwencję funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

To nie pierwsza interwencja w tym miejscu. Już w styczniu 2021 roku funkcjonariusze KAS likwidowali działający w tym miejscu nielegalny salon gier hazardowych. Wszystko wskazuje na to, że choć zarekwirowali wówczas między innymi sześć komputerów wykorzystywanych do gier, a później podobno kilkukrotnie podejmowali takie same działania, to biznes jest na tyle opłacalny, że stale się odradza. Czekamy na oficjalny komunikat w tej sprawie.

Warto dodać, że nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu. Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ewa

odpowiedz
14.09.2022 12:47

Była to już czwarta w ciągu ok. 1,5 roku taka akcja, a dziupla nadal się odradza. Nieskuteczne działanie służb, czy nietykalność wynajmującego lokal? Kto tu z kogo kpi?