Kobiecie nożownik grozi nawet dożywocie!

2021-01-08 15:00
Sylwester Wasiak
2021-01-08 15:00

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko kobiecie podejrzanej o to, że w dniu 7 maja 2020r. w Goleniowie usiłowała dokonać zabójstwa mężczyzny, zadając mu dwa ciosy nożem kuchennym w okolice klatki piersiowej.

O sprawie pisaliśmy w maju na Superportal24 Powiat Goleniowski TUTAJ.
Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, z ustaleń śledztwa wynika, iż podejrzana zamieszkiwała w lokalu należącym do pokrzywdzonego wspólnie z nim oraz jej partnerem. W dniu 7 maja 2020r. podczas wspólnego spożywania alkoholu doszło do kolejnej sprzeczki pomiędzy kobietą a pokrzywdzonym, podczas której podejrzana rzuciła telefonem należącym do pokrzywdzonego. W związku z tym pokrzywdzony zakończył biesiadowanie i udał się do swojego pokoju, gdzie po chwili pojawiła się podejrzana i trzymanym w ręku nożem kuchennym, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia go życia, zadała mężczyźnie dwa ciosy w okolice klatki piersiowej, w wyniku czego ten osunął się na stojący obok fotel. Widząc to, kobieta zadzwoniła po karetkę pogotowia i poinformowała dyspozytora, że pokrzywdzony upadł, natomiast przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Policji powiedziała, że w takim stanie zastała pokrzywdzonego po powrocie do domu.
W wyniku przedmiotowego zdarzenia pokrzywdzony doznał m.in. dwóch ran kłutych klatki piersiowej z następową odmą opłucnową, które to obrażenia naruszały czynności narządów ciała i rozstrój zdrowia na czas nie dłuższy niż 7 dni.
Szereg czynności procesowych wykonanych w toku śledztwa, w tym uzyskane opinie biegłych pozwoliły na jednoznaczne ustalenie sprawstwa podejrzanej w zakresie zarzucanego jej czynu.
W toku postępowania, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 30-letnia podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. W chwili zdarzenia znajdowała się pod wpływem alkoholu (1,06 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Kobieta była uprzednio wielokrotnie karana sądownie, a zarzucanego jej obecnie czynu dopuściła się w warunkach powrotu do przestępstwa.
Za przestępstwo zarzucane podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!