Kluczowa umowa podpisana

2024-01-08 10:50
Sylwester Wasiak
2024-01-08 10:50

Grunt pod posterunek policji w Kliniskach przekazany!

Dziś w siedzibie Nadleśnictwa Kliniska podpisana została umowa przekazania gruntu z zasobów Lasów Państwowych dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, dzięki której budowa posterunku policji w Kliniskach Wielkich może ruszać.
Umowę parafowali Krzysztof Sielecki, zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie oraz dr Marek Jasztal, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. W uroczystym spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele Nadleśnictwa Kliniska, Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie oraz samorządowcy wiceburmistrz Tomasz Banach, starosta Tomasz Stanisławski, radny Marcin Gręblicki oraz zaproszeni goście.

- Mieszkańcom bardzo zależy, by podnosić poziom bezpieczeństwa w gminie, dlatego będziemy mieli swoją cegiełkę w tej inwestycji. Dla mnie to wielka radość, że długi okres przygotowań, żmudny okres poszukiwań działki, na której mógłby stanąć posterunek w Kliniskach, wreszcie zakończył się sukcesem. Od razu powiem, że będziemy partycypowali w projekcie budowy. Mamy przeznaczone w budżecie 150 tysięcy na pomoc w projekcie tego obiektu w Kliniskach – powiedział Tomasz Banach, wiceburmistrz Goleniowa.

Budowy posterunku domagają się od lat mieszkańcy Klinisk, jak i innych okolicznych miejscowości. W sprawę angażowali się również radni pochodzący z tego rejonu.

Dokumentacja budowlana jest gotowa, teraz czas na pozwolenie na budowę i inwestycja będzie mogła ruszyć. Optymistyczny scenariusz zakłada rozpoczęcie prac w tym roku. Komisariat ma stanąć na działce przy skrzyżowaniu ul. Wiosennej i Południowej.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!