KLASA OKRĘGOWA. Słaba sobota naszych drużyn

2020-09-05 21:50

Remis i dwie sromotne porażki to bilans występów naszych ekip w szóstej kolejce klasy okręgowej.

Pomorzanin zremisował na wyjeździe ze Spartą Gryfice 1:1. Gospodarze prowadzili do przerwy 1:0, a gola jak się później okazało na wagę remisu strzelił w 71 minucie Jakub Werra.
Szóstą kolejną porażkę w sezonie zaliczył Orzeł Łoźnica. Podopieczni Zbigniewa Gumiennego ulegli przed własną publicznością aż 2:6 Tanowii Tanowo, a wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania. W pierwszej odsłonie meczu Orzeł już w pierwszej minucie nie wykorzystał rzutu karnego, a później zmarnował jeszcze kilku dogodnych sytuacji. To zemściło się w drugiej odsłonie spotkania. Goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Później padł samobójczy gol kontaktowy dla Orła i kolejne dwie bramki dla Tanowii, na które pięknym uderzeniem z rzutu wolnego odpowiedział Adamski. Cóż z tego skoro później znów dwa gole zdobyli goście i to oni odnieśli okazałe zwycięstwo w Łożnicy aż 6:2.
Jeszcze wyższej porażki doznał Dąb Dębice, który w Rewalu uległ tamtejszemu Wybrzeżu Rewalskiemu aż 1:7. Pierwsi gola zdobyli jednak podopieczni Bartosza Stefańskiego, którzy w 6 minucie objęli prowadzenie po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym przez Bartosza Trepkowskiego. Później było już jednak tylko gorzej. Przy stanie 4:1 dla Wybrzeża w drugiej połowie Dąb nie wykorzystał rzutu karnego.