KLASA OKRĘGOWA. Runda jesienna zakończona.

2023-11-19 5:20

W ostatniej serii spotkań w rundzie jesiennej z kompletu punktów cieszyła się tylko Masovia Maszewo. Jeden punkt wywalczył Orzeł Łoźnica, a OKS Center MD Goleniów doznał porażki w wyjazdowym meczu w Łobzie.

Iskra Golczewo - Masovia Maszewo 1:4
Bramki: K. Seniuk, Michalczyk, Pustelnik, Zaborowski.
To był ważny mecz dla Masovii, która na wyjeździe zmierzyła się z outsiderem rozgrywek – Iskrą Golczewo. Każdy inny rezultat niż trzy punkty beniaminka z Maszewa mógł popsuć nastroje przed zimową przerwą w tej ekipie. Na szczęście sensacji nie było. Masovia pokonała pewnie najsłabszy zespół ligi na jego boisku 4:1 po golach K. Seniuk, Michalczyk, Pustelnik, Zaborowski i na przerwę zimową zameldowała się na 9 pozycji w ligowej tabeli. Zima zatem w Maszewie będzie w miarę spokojna i będzie sprzyjać przygotowaniom do wiosennej rundy rozgrywek.

Orzeł Łoźnica - Dąbrovia Stara Dąbrowa 2:2
Bramki: Wiśniewski – 2.
Ewidentnie w końcówce sezonu Orzeł zwolnił tempa i po serii zwycięstw najpierw przed tygodniem przegrał w derbach 0:1 z OKS, a w sobotę przed własną publicznością zaledwie zremisował z ligowym przeciętniakiem – Dąbrovią 2:2. Oba trafienia dla ekipy z Łoźnicy zaliczył niezawodny Kamil Wiśniewski. Orzeł aktualnie plasuje się na czwartym miejscu z dorobkiem 33 punktów i stratą pięciu oczek do lidera. Wciąż jednak „Czarna Ł” ma do rozegrania zaległy mecz z Regą Trzebiatów.

Światowid 63 Łobez – OKS Center MD Goleniów 3:0
OKS osłabiony brakiem czterech doświadczonych zawodników wyjechał na spotkanie do Łobza i doznał bolesnej porażki 0:3. Gospodarze pierwszego gola strzelili z rzutu karnego w pierwszej odsłonie spotkania, a kolejne dwa trafienia dorzucili w końcówce spotkania, inkasując komplet punktów. OKS kończy rundę jesienną na 8 miejscu z dorobkiem 19 punktów.