KLASA OKRĘGOWA. Co się dzieje w Nowogardzie?

2021-11-07 16:37
Sylwester Wasiak
2021-11-07 16:37

Mecz oddany walkowerem, olbrzymie problemy kadrowe, ostra krytyka działań zarządu klubu przez kibiców i internautów w mediach społecznościowych i wreszcie interwencja burmistrza Roberta Czapli. W Nowogardzie się dzieje…

Wczoraj miał się odbyć zgodnie z terminarzem mecz pomiędzy Pomorzaninem Nowogard, a Mewą Resko. Do spotkania jednak nie doszło, a klub z Nowogardu oddał mecz walkowerem. Jak ustaliliśmy jeszcze w tygodniu była kadra złożona głównie z juniorów, która miała przystąpić do tego spotkania. W piątek wieczorem jednak okazało się, że z różnych powodów nie uda się skompletować drużyny i klubowi działacze w sobotę rano podjęli decyzję o oddaniu spotkania walkowerem. Tydzień temu Pomorzanin pojechał na mecz do Golczewa w „dziewiątkę” i zagrała tam zaledwie 23 minuty. W tym czasie miejscowi zaaplikowali przyjezdnym dziewięć goli. Wówczas trzech zawodników Pomorzanina doznało kontuzji i opuściło boisko, a sędzia zakończył zawody. Ostatecznie mecz ten zweryfikowano jako walkower 9:0 na korzyść Iskry.
W mediach społecznościowych od dłuższego czasu trwa ostra krytyka działań zarządu klubu i prezesa Marcina Skórniewskiego, który obwiniany jest za zaistniałą sytuację. Pojawiają się głosy nawołujące do rezygnacji z pracy w zarządzie obecnych działaczy, zwołania walnego zebrania członków klubu i przeprowadzenia nowych wyborów. W wyjaśnienie sytuacji panującej w klubie włączył się burmistrz Nowogardu Robert Czapla. Wczoraj zaprosił działaczy Pomorzanina na spotkanie do magistratu, publikując także oświadczenie o następującej treści:
Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,
W związku z dochodzącymi do nas niepokojącymi informacjami o sytuacji w Ludowym Klubie Sportowym "Pomorzanin" Nowogard, Burmistrz Nowogardu Robert Czapla wraz z radnym Rady Miejskiej w Nowogardzie Marcinem Wolnym i pracownikami Urzędu, zaprosili Prezesa Klubu Marcina Skórniewskiego wraz z Zarządem "Pomorzanina" na spotkanie we wtorek 9 listopada br. na godzinę 10:00. Cel spotkania to omówienie bieżącej sytuacji LKS oraz znalezienie wyjścia z impasu. Niestety, Prezes i Zarząd nie przyjęli zaproszenia w tym terminie. W związku z powyższym zaproponowano następny termin spotkania - na środę 10 listopada o godz. 16:00. O tym, czy spotkanie dojdzie do skutku oraz o poczynionych ustaleniach będziemy informowali Mieszkańców na bieżąco.
Jarosław Soborski
Kierownik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Funduszy, Kultury i Sportu
UM w Nowogardzie.

Jak ustaliliśmy zarząd klubu skorzysta z zaproszenia i w nadchodzącym tygodniu spotka się z burmistrzem w środę 10 listopada.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kibic

odpowiedz
08.11.2021 19:10

Pomorzanin Nowogard B klasa hura!!!

Jadwiga

odpowiedz
15.11.2021 19:00

W takiej sytuacji należy wspólnie do stołu, wyjaśnić nieporozumienia i nieprawidłowości. Jeśli to się okaże , że porozumienienie wypali dokonać wyboru nowego zarządu. Szkoda zapału graczy i wystawianieich na pośmiewisko na cały kraj.W wielu stowarzyszeniach zarządy przyspawali się do stołków myśląc, że są bezkarni.Zawodnicy weźcie sprawy w swoje ręce. Życzę powodzenia.