KLASA A. Wiele emocji w derbowych starciach (FOTO)

2020-11-15 15:28

Ważne zwycięstwo OKS, trzy punkty na koncie Promienia i Leśnika. Zapraszamy na podsumowanie 12.kolejki rozgrywek A klasy.

ZDJĘCIE 1 z 4

Jastrząb Łosośnica - Zalew Stepnica 6:2
Bramki: Blatkiewicz, F. Kominek.
Wysoka porażka Zalewu w Łosośnicy. Gospodarze pokonali ekipę wicelidera aż 6:2 sygnalizując, że wciąż myślą o awansie do klasy okręgowej. Goście ze Stepnicy dwukrotnie łapali kontakt. Na 2:1 gola strzelił Blatkiewicz, a na 3:2 Filip Kominek. Niestety sześciokrotnie do siatki przeciwnika trafiali zawodnicy Jastrzębia i to oni odnieśli cenne i okazałe zwycięstwo.

Pomorzanin Przybiernów - OKS Center MD Goleniów 0:1 (FOTO)
Bramka: Borucki
OKS wykorzystał okazję i po derbowym zwycięstwie nad Pomorzaninem Przybiernów powrócił na fotel lidera. W meczu tym jak na derby przystało było sporo emocji, nie zawsze pozytywnych. Jedyny gol w spotkaniu wart trzech punktów padł w 33 minucie spotkania, a jego autorem był Paweł Borucki. Wcześniej rzutu karnego dla gości podyktowanego po faulu na B. Paszkowskim, nie wykorzystał Grabowski. OKS po tym cennym zwycięstwie powrócił na pozycję lidera tabeli.

Sowianka Sowno - Promień Mosty 1:4
Bramki: Jastrowicz - 2, G. Makosz, gol samobójczy.
Cenne i pewne zwycięstwo Promienia na wyjeździe. Ekipa z Mostów ograła 4:1 Sowiankę Sowno. Do przerwy goście prowadzili 2:0 po dwóch trafienia M. Jastrowicza. W drugiej połowie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, jednak szybko odpowiedział Promień golem G. Makosza. Wynik spotkania ustalony został w ostatniej minucie spotkania, kiedy to gospodarze strzelili bramkę samobójczą. Promień triumfował w Sownie 4:1.

Hanza Goleniów - Leśnik Kliniska 1:2
Bramka: Lebioda - Kubiak, Rybak.
Pierwsza połowa derbowego starcia dla Leśnika, który swoją przewagę udokumentował jedną bramką. Po asyście Artura Rybaka, Patryk Kubiak z około 16 metrów przelobował bramkarza Hanzy. Druga połowa była już bardziej wyrównana. Hanza doprowadziła do wyrównania po uderzeniu z rzutu wolnego z około 18 metrów Michała Lebiody. Leśnik po kolejnych pięciu minutach spotkania ponownie wyszedł na prowadzenie. Tym razem asystę zaliczył Patryk Kubiak, a gola jak się później okazało na wagę trzech punktów dla Leśnika zdobył Artur Rybak. Leśnik odnotował trzecie z rzędu zwycięstwo w sezonie i awansował na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli.