KLASA A. Promień Mosty pokonał lidera!

2020-10-18 19:15

Pierwsza porażka OKS w sezonie, a jego pogromcą Promień Mosty. Wysoka wygrana Zalewu, komplety punktów na koncie Masovii, Pomorzanina Przybiernów i Pioniera Żarnowo. Zapraszamy do relacji z 9. kolejki A klasy.

Promień Mosty sprawił niespodziankę pokonując 3:0 lidera tabeli OKS Goleniów. Foto: archiwum.

Masovia Maszewo - Hanza Goleniów 2:1
Bramki: Dębowczyk, Michalczyk – Lebioda
Pierwszy gol w tym meczu padł w 38 minucie,a prowadzenie objęli gospodarze. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie rezultat długo się nie zmieniał. W 83 minucie Hanza za sprawą niezawodnego Lebiody doprowadziła do wyrównania. Ostatecznie jednak gospodarze dwie minuty później zdobyli zwycięskiego gola dającego trzy punkty miejscowym. Masovia zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli, a Hanza jest jedenasta. Zapis wideo z tego meczu dostępny jest TUTAJ

Zalew Stepnica - Sowianka Sowno 5:1
Bramki: Pruciak – 2, Gil, Nawrocki, gol samobójczy.
Wszystkie gole w tym meczu padły w pierwszej połowie spotkania. W 4 minucie Zalew objął prowadzenie po golu Gila. Goście błyskawicznie doprowadzili do wyrównania, z którego cieszyli się równie krótko, gdyż w 7 minucie ponownie gospodarze prowadzili tym razem po golu Nawrockiego. W 22 minucie było już 3:1 po samobójczym trafieniu zawodnika z Sowna. W 35 i 40 minucie dwa gole dorzucił jeszcze Pruciak i do przerwy ekipa ze Stepnicy prowadziła 5:1. W drugiej części spotkania gole już nie padły i to Zalew pewnie wywalczył trzy punkty. Drużyna ze Stepnicy jest obecnie wiceliderem tabeli.

Promień Mosty - OKS Center MD Goleniów 3:0
Bramki: Jastrowicz, Gracjan Makosz, Pracowity.
Pierwsza porażka lidera tabeli. OKS uległ w spotkaniu derbowym z Promieniem Mosty 3:0. Do przerwy gospodarze prowadzili po golu zdobytym przez Michała Jastrowicza. W drugiej odsłonie spotkania ekipa z Mostów dorzuciła jeszcze dwa trafienia. Na 2:0 podwyższył Gracjan Makosz po uderzeniu z dystansu, a rezultat spotkania pięć minut przed jego końcem ustalił Daniel Pracowity. OKS mimo pierwszej porażki utrzymał fotel lidera. Promień Mosty zajmuje siódme miejsce.

Leśnik Kliniska - Pomorzanin Przybiernów 1:2
Bramki: Rybak - Bartusiak, Sandzewicz
Prowadzenie w tym meczu objął Leśnik, który zdobył gola po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Rybaka. Goście z Przybiernowa jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania po bramce zdobytej przez Bartusiaka. Zwycięski gol dla Pomorzanina padł w końcówce spotkania po celnym trafieniu z rzutu karnego wykonywanego przez Sandzewicza. Pomorzanin zajmuje czwarte miejsce w tabeli, a Leśnik jest przedostatni.

Pionier Żarnowo - Znicz Wysoka Kamieńska 2:1
Bramki: Szczepanowicz, Komenda.
Ten mecz trzeba było wygrać i Pionier cel zrealizował. Do Żarnowa przyjechał Znicz Wysoka Kamieńska, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze punktów w lidze. Do przerwy gospodarze prowadzili po golu Dawida Szczepanowicza. W drugiej odsłonie na 2:0 podwyższył Paweł Komenda. Gości stać było tylko na honorowe trafienie. Pionier po tym zwycięstwie zajmuje dziewiąte miejce w ligowej tabeli.