KLASA A. Ostre strzelanie w A-klasie!

2021-10-25 21:29

Wysokie wygrane Orła Łożnica, Pomorzanina Przybiernów, Dębu Dębice oraz niesamowity mecz Promienia Mosty to najciekawsze wydarzenia 9. kolejki rozgrywek A-klasy. Zapraszamy na relację!

GRUPA 1
Zalew Stepnica - Orzeł Łoźnica 0:4
Bramki: Ignasiak (2), Soska, Kosior.
Piąte zwycięstwo z rzędu odnotował Orzeł Łoźnica, który jest już wiceliderem tabeli i ma jedno spotkanie rozegrane mniej od prowadzącej ekipy z Łosośnicy. W miniony weekend ekipa spod znaku „Czarnej Ł-ki” pokonała na wyjeździe Zalew Stepnica 4:0. Już w 3 minucie prowadzenie gościom dał Michał Soska, a w 10 minucie podwyższył Damian Kosior. W drugiej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mateusz Ignasiak (w 53 i 66 minucie) i było po meczu.

Pionier Żarnowo - Fala Międzyzdroje 3:3
Bramki: Kowalewski, Chrząstowski, Górny.
Pionier po 30 minutach gry prowadził z Falą Międzyzdroje 2:0 po golach Grzegorza Kowalewskiego w 6 minucie i Bartosza Chrząstowskiego w 27 minucie. Sześć minut przed przerwą bramkę kontaktową zdobyli goście. Na początku drugiej połowu Fabian Górny podwyższył prowadzenie Pioniera na 3:1 i wydawało się, że miejscowi mają spotkanie pod kontrolą. Tymczasem goście bardzo szybko, w krótkim odstępie czasu strzelili dwie bramki, wyrównując wynik meczu i wywożąc z trudnego terenu jeden punkt. Pionier z 20 punktami na koncie zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Korona Stuchowo - Pomorzanin Przybiernów 1:3
Bramki: Kasztelan, Zawadzki, Bruska.
Pomorzanin już w 7 minucie objął prowadzenie po golu Wiktora Kasztelana. W 20 minucie Korona odpowiedziała bramką wyrównującą. Jeszcze przed przerwą ekipa z Przybiernowa ponownie wyszła na prowadzenie, a gola „do szatni” strzelił Jakub Zawadzki. W drugiej połowie w 56 minucie Rafał Bruska ustalił rezultat spotkania, zdobywając trzecią bramkę dla przyjezdnych. Pomorzanin zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli i ma 13 punktów na koncie.

GRUPA 2
Orkan Dalewo – Dąb Dębice 1:5
Bramki: R. Radawiec (2), Teodorczyk, Sobański, K. Radawiec.
Do przerwy Dąb prowadził po golu strzelonym przez Michała Teodorczyka, a mógł prowadzić wyżej, jednak rzutu karnego nie strzelił Dawid Retmańczyk. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Rafał Sobański, skutecznie egzekwując jedenastkę. Później gospodarze strzelili bramkę kontaktową, jednak dalej trafiali już tylko goście. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Rafał Radawiec, a jedno trafienie dołożył Karol Radawiec i było po meczu. Dąb jest wiceliderem tabeli i ma 22 punkty na swoim koncie.

GRUPA 3
Promień Mosty - Aquila Szczecin 4:5
Bramki: Kornacki – 2, Kozioł – 2.
Ten mecz przejdzie z pewnością do historii. Promień Mosty prowadził już 4:0, a mimo to przegrał z Aquilą Szczecin! Do przerwy ekipa z Mostów prowadziła 3:0 po dwóch trafieniach Igora Kornackiego (w 14 i 24 minucie) oraz jednym golu, którego przed przerwą zdobył Igor Kozioł. Gdy ten sam zawodnik w 49 minucie podwyższył prowadzenie Promienia na 4:0, nikt nie spodziewał się, kataklizmu, jaki później nastąpił. Rywale w osiem minut (pomiędzy 55, a 63 minutą) doprowadzili do remisu, a zwycięską bramkę strzelili w doliczonym czasie meczu. Promień zajmuje 11 pozycję w tabeli i ma sześć punktów w swoim dorobku.

Tanowia Tanowo - Leśnik Kliniska 2:2
Bramki: Domaradzki, Pracowity.
Tanowia w 20 minucie objęła prowadzenie i wynikiem 1:0 dla miejscowych zakończyła się pierwsza część spotkania. W drugiej połowie w 56 minucie Mateusz Domaradzki doprowadził do wyrównania, jednak osiem minut później ponownie gospodarze prowadzili. Punkt dla Leśnika uratował golem w 90 minucie Daniel Pracowity. Leśnik z 7 punktami na koncie plasuje się na 10 pozycji w tabeli.

Wołczkowo-Bezrzecze - Hanza Goleniów 3:1
Bramka: Kwiatkowski.
Do przerwy był remis 1:1. Na gola gospodarzy zdobytego w 31 minucie, odpowiedział osiem minut później Marek Kwiatkowski. W drugiej połowie miejscowi w 56 i 58 minucie dwukrotnie pokonali bramkarza Hanzy i zapewnili sobie tym samym komplet punktów. Hanza zajmuje 9 miejsce w tabeli i ma 10 punktów na swoim koncie.