KLASA A. Czołówka nie zawiodła, Leśnik i Pionier rozstrzelali rywali (FOTO)

2020-10-11 20:18

Wygrane OKS i Masovii. W derbach powiatu Zalew lepszy od Pomorzanina. Wysokie wygrane Pioniera i Leśnika. Zapraszamy na podsumowanie ósmej serii spotkań A klasy.

ZDJĘCIE 1 z 6

Pomorzanin Przybiernów - Zalew Stepnica 1:3
Bramki: Burlikowski - Brzozowski, gol samobójczy, Blatkiewicz
Do przerwy był bezbramkowy remis. Druga połowa rozpoczęła się od gola strzelonego przez Michała Brzozowskiego i Zalew wyszedł na prowadzenie. Następnie po golu samobójczym goście prowadzili już 2:0. Nadzieję na korzystny wynik dla miejscowych przywrócił Konrad Burlikowski, zdobywając bramkę kontaktową, jednak ostatnie zdanie należało do przyjezdnych. Wynik meczu na 3:1 dla Zalewu ustalił Bartosz Blatkiewicz. Po tym zwycięstwie ekipa ze Stepnicy zrównała się punktami z Pomorzaninem, ale w tabeli to Zalew plasuje się wyżej, zajmując obecnie trzecią lokatę.

Hanza Goleniów - Jastrząb Łosośnica 0:3
Dosyć długo zawodnicy Hanzy stawiali dzielnie opór wyżej notowanej ekipie Jastrzębia Łosośnica. Kluczowe okazały się ostatnie minuty pierwszej połowy. Goście wyszli na prowadzenie po nieco kontrowersyjnej sytuacji. Piłka po uderzeniu zawodnika z Łosośnicy przekroczyła linię bramkową, jednak arbiter początkowo nie uznał gola. Dopiero po protestach gości i konsultacji z liniowym zmienił decyzję i uznał bramkę przyjezdnym. Ci złapali przysłowiowy wiatr w żagle i tuż przed przerwą strzelili drugą bramkę. Po przerwie Jastrząb ustalił rezultat spotkania na 3:0.

Błękitni Trzygłów - Leśnik Kliniska 2:6
Bramki: Kubiak – 5, Bobryk
Pierwsze zwycięstwo w sezonie na koncie Leśnika. Zespół z Klinisk niespodziewanie rozbił na wyjeździe Błękitnych Trzygłów aż 6:2!
Początek meczu nie zapowiadał takiego finału. Pierwsi gola zdobyli zawodnicy z Trzygłowia. Później jednak do remisu doprowadził Patryk Kubiak, a jeszcze przed przerwą gole dołożył Bobryk i kolejne trzy trafienia Kubiak. Do przerwy Leśnik sensacyjnie prowadził 5:1. W drugiej odsłonie Patryk Kubiak zdobył szóstą bramkę dla zespołu z Klinisk, zaś gospodarzy stać było zaledwie na jedno trafienie.
- Już od kilku spotkań czuliśmy, że nasza gra wygląda dobrze, ale brakowało skuteczności. Tym razem Patryk Kubiak potwierdził swoje duże umiejętności w fazie atakowania i swoją grą mocno przyczynił się do zdobycia pierwszych punktów w lidze – powiedział Mariusz Bernach, szkoleniowiec Leśnika.

Sowianka Sowno - Pionier Żarnowo 3:8
Bramki: Kowalewski – 2, Komenda – 2, Chrząstowski, Dębowski, Górny, Węcławek.
Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Pioniera, którzy na wyjeździe rozbili Sowiankę Sowno aż 8:3. Do przerwy zespół z Żarnowa prowadził już 4:0. Po przerwie Pionier dorzucił kolejne dwa trafienia. Przy stanie 6:0 gospodarze zdołali zdobyć dwie bramki. Goście odpowiedzieli siódmym trafieniem. Wówczas Sowianka strzeliła trzeciego gola, na co Pionier odpowiedział ósmym golem, ustalając wynik meczu na 8:3

OKS Center MD Goleniów - Radowia Radowo Małe 3:0
Bramki: Mituła – 2, Klewin
Lider się nie zatrzymuje. Wczoraj OKS odprawił z kwitkiem Radowię Radowo Małe zwyciężając 3:0. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Mituła, a jedno dorzucił Klewin. OKS pewnie prowadzi w ligowej tabeli z 20 punktami na koncie.

Znicz Wysoka Kamieńska - Masovia Maszewo 1:5
Bramki: Pakul – 2, Dębowczyk – 2, Domaradzki.
Wynik spotkania otworzył Paweł Pakul, zdobywając gola po efektownym uderzeniu z rzutu wolnego. Gospodarze, którzy zajmują ostatnie miejsce w tabeli, niespodziewanie doprowadzili do wyrównania po rzucie karnym i niespodziewanym remisem 1:1 zakończyła się pierwsza część meczu. W drugiej jego odsłonie zespół Masovii zdominował rywala, strzelając kolejne bramki. Na listę strzelców wpisali się ponownie Pakul skutecznie egzekwując rzut karny, a także dwukrotnie Dębowczyk i raz Domaradzki. Masovia po tym zwycięstwie plasuje się na czwartym miejscu w tabeli.