Kiedy zdemontują kładkę dla pieszych?

2021-03-03 16:25
Sylwester Wasiak
2021-03-03 16:25

Ruszyły prace ziemne na terenie dworca PKP w Goleniowie, a kiedy zdemontowany zostanie ostatni symbol starego dworca, a więc kładka dla pieszych?

Wraz z ustąpieniem mrozów ruszyły prace ziemne na dworcu. Wcześniejszy przestój jak nam mówi Tomasz Banach, wiceburmistrz Goleniowa, był związany z koniecznością uzgadniania pojawiających się na bieżąco tematów w związku z tym, że dworzec jest cały czas użytkowany. Obecnie ruszyły prace na początek związane z układaniem instalacji, a także wylaniem fundamentów. Jak nas zapewnił wiceburmistrz T. Banach, konstrukcja dworca powinna stać w czerwcu. A co z nieczynna od lat kładką dla pieszych przy ul. Maszewskiej? To chyba ostatni dworcowy relikt przeszłości?
- Wciąż trwają uzgodnienia z PKP i PEC, gdyż tam przechodzi także ciepłociąg. Czekamy na decyzję PEC czy ciepłociąg pozostanie tak jak jest, czy też pójdzie pod ziemią. Lada moment powinny zapaść ostateczne decyzje - mówi wiceburmistrz T. Banach.
Wykonawca inwestycji zapewnia, że wciąż jest w stanie zmieścić się w przyjętym harmonogramie, jednak według władz miasta można spodziewać się opóźnienia finalizacji inwestycji.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!