Kiedy odbędzie się stacjonarna sesja w Trzebiatowie?

2021-02-25 20:36
Adam Litwinowicz
2021-02-25 20:36

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej padło pytanie - kiedy odbędzie się sesja stacjonarna. Zdaniem przewodniczącego, w obecnej sytuacji pandemicznej, nie możemy jeszcze myśleć o tej formie spotkań radnych.


Radny Adam Dąbrowski zapytał w imieniu swoim oraz niektórych mieszkańców, kiedy planowane jest stacjonarne posiedzenie Rady Miejskiej w Trzebiatowie. Zdaniem przewodniczącego Mirosława Makarewicza w obecnej sytuacji pandemicznej, kiedy słyszymy o zwiększonym wskaźniku ilości zachorowań, oraz pamiętając o zasadzie „Dystans-Dezynfekcja-Maseczka” nie możemy myśleć o formie stacjonarnej. Zdaniem Adama Dąbrowskiego odpowiednim do tego miejscem byłaby hala Mrzeżyńskiego Centrum Sportu, gdzie istnieje możliwość usadowienia radnych w odpowiednich odległościach oraz, przytaczając transmisję niedawno odbytego meczu unihokeja, można planować przeprowadzenie relacji na żywo. Ostatecznie przewodniczący zapowiedział, że dla bezpieczeństwa ogółu marcowa sesja również prowadzona będzie w formie zdalnej. 

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

25.02.2021 21:08

Pierdoły prawią, tyle sal/hal w szkołach a im miejsca mało. Tak wielkie ego mają, że się nie mieszczą.

Wacek

odpowiedz
26.02.2021 10:43

Ograniczenia pandemiczne są ważne, ale w Trzebiatowie są miejsca w której sesja stacjonarna też mogła by się odbyć. Nie mówię o sali w Domu Kultury, owszem sala wielka, ale przez Gminę kompletnie doprowadzona do ruiny. Tylko podpory gwarantują , że się jeszcze nie przewróciła. Ale sala na Sportowej - czemu nie. No chyba , że w projektowanej przez Burmistrza i jego ekipę hali sportowej przy Szkole 2 na Długiej. Być może projekt będzie dotyczył także stworzenia bezpiecznych zapór przed wirusami dla władz.

Bronek z Kamienieckiej

odpowiedz
26.02.2021 22:43

Co to za różnica, czy się zbiorą czy nie? Dla "profesora" Domańskiego, byle dociągnąć szczęśliwie do wyborów!

Z Zagórskiej

26.02.2021 22:43

Nie tylko dla profesora jest to bez różnicy. Radni są tak niekompetentni, a stanowiska komisji RM są tak żenująco płytkie, ogólne i niekompetentne, że czasami to aż zastanawiam się ileż to się musieli napocić na tej komisji, żeby zrobić ocenę czegoś bez faktycznej oceny i merytorycznego zagłębiają się w temat. Przykład pierwszy z brzegu ostatnia ocena polityki gminy w zakresie planowania przestrzennego. Pani radna Wysoczańska jako ocenę odczytała zbiór obowiązujących przepisów prawa i dodała do tego statystyki. Żadnej oceny terenów, które były w ciągu ostatnich lat lub są przekształcane np. z rolniczych na budowlane. Żadnej oceny ani porównania zgodności rozwoju infrastruktury z zapisami w mpzp lub studium. Mógłbym tak długo, bo nie jest to odosobnione podejście. Często, gęsto zamiast tego pojawiają się głupie pytania lub stwierdzenia rodem z sufitu. Totalna niekompetencja. Szkoda na was radni wydawać jakichkolwiek pieniędzy, skoro nie macie pojęcia o materii o której macie decydować lub którą oceniacie czy akty ustanawiane przez was sa prawidłowo realizowane. I ma racje burmistrz, że kręci wami jak pacynkami i robi was w bambuko na wielu polach, a wy w swojej niekompetencji nawet tego nie potraficie dostrzec lub bierzecie to za dobrą monetę. Kiedyś śmiałem się z tego matołectwa, ale to jest po prostu żałosne.