Kiedy na pętlę w Załomiu dotrą autobusy? Tego nie wie nikt

2022-08-31 13:40
Paweł Palica
2022-08-31 13:40

Wciąż nie wiadomo od kiedy centrum przesiadkowe w "goleniowskiej" części Załomia będzie obsługiwane przez pojazdy szczecińskiej komunikacji miejskiej.

Centrum Przesiadkowe w Załomiu wybudowano za ponad 10 milionów złotych. Już kilka miesięcy temu oddane zostały do użytku budynek do obsługi podróżnych, perony autobusowe, wiaty przystankowe, parking samochodowy i doprowadzona została ścieżka rowerowa, do tej pory jednak nie docierają tam autobusy szczecińskiej komunikacji miejskiej.

Przepychanki pomiędzy władzami Goleniowa i Szczecina wciąż się nie zakończyły i na razie nie wiadomo, kiedy to się stanie. Wiceburmistrz Tomasz Banach zapowiadał nawet, że pod obrady Rady Miejskiej zostanie wniesiony projekt uchwały w sprawie zawarcia porozumienia między samorządami, tymczasem w porządku dzisiejszej sesji się on nie pojawił. Sam T. Banach powiedział nam, że jest on gotowy, został jednak przesłany do konsultacji do Urzędu Miasta Szczecin i do teraz nie dotarła żadna informacja zwrotna go dotycząca.

Efekt jest taki, że do dzisiaj po wybudowanych sporym kosztem obiektach hula jedynie wiatr. Na wiążące decyzje, na to wygląda, trzeba będzie jeszcze poczekać.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!