Kiedy Goleniów zostanie uprzątnięty?

2021-09-23 6:28
Sylwester Wasiak
2021-09-23 6:28

Z wiceburmistrzem Tomaszem Banachem rozmawiamy o ewentualnych scenariuszach rozwiązania kryzysu śmieciowego w Goleniowie w związku z jutrzejszą sesją nadzwyczajną Rady Miejskiej.

- Już w piątek sesja nadzwyczajna zwołana na wniosek burmistrza. W porządku obrad jeden projekt uchwały podnoszący cenę odbioru odpadów do 30 złotych od osoby. Czy przegłosowanie tej uchwały zakończy kryzys śmieciowy?
- Kwota 30 złotych wynika z kalkulacji i aktualnych cen na rynku. Jeśli radni zaakceptują tę uchwałę oraz proponowaną stawkę, przystąpimy do szybkich regulacji sytuacji. Ponieważ jesteśmy po postępowaniu przetargowym, przystąpimy do podpisania umowy z PGK i wówczas firma niezwłocznie zajmie się sprzątaniem miasta.

- A co jeśli radni kolejny raz powiedzą nie?
- To dalej będziemy w impasie. Jako burmistrz nie powinienem i nie będę składał kolejnej propozycji. Wówczas to radni będą musieli przedłożyć swój projekt uchwały, to radni mają większe możliwości i będą musieli wyjść z jakąś propozycją rozwiązania problemu.

- W przeszłości pojawiała się również propozycja stawki ok. 21 złotych od osoby za odbiór śmieci. Jeśli w piątek na sesji ponownie taka propozycja ze strony radnych się pojawi, czego wówczas możemy się spodziewać?
- Jeśli radni zaproponują taką kwotę i ją uchwalą, to będzie to niosło za sobą konsekwencje. Będą musieli wówczas wskazać, z jakiej puli budżetu należy dołożyć brakujące środki do zbilansowania gospodarki śmieciowej, czy z oświaty, czy z inwestycji, czy może z remontów?

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Victor

odpowiedz
23.09.2021 07:41

Jak się chce, to można wszystko ! Można się dogadać, można znaleźć konsensus w trudniejszych sprawach. Tak, burmistrz chce, ale postawić na swoim !