Karambol na S3, lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

2023-08-11 15:14
Sylwester Wasiak
2023-08-11 15:14

Autobus wiozący dzieci oraz cztery auta osobowe uczestniczyły dziś w karambolu na S3 na nitce prowadzącej w stronę Świnoujścia. Na miejscu zdarzenia wciąż występują utrudnienia z przejazdem.

Jak informuje mł. asp. Dariusz Schacht, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie o godz. 12.40 doszło do zderzenia autobusu i czterech samochodów osobowych na drodze ekspresowej S3. W zdarzeniu udział brało udział 58 osób, w tym 44 dzieci, które podróżowały autobusem. Trzy osoby zostały poszkodowane, w tym dwójka dzieci.
Strażacy JRG Goleniów zapewnili dzieciom uczestniczącym w zdarzeniu opiekę psychologiczną w celu odwrócenia ich uwagi od tego, co się stało. W akcji uczestniczyło pięć zastępów straży (z KP PSP Goleniów, JRG Goleniów, OSP Rurzyca i Nadleśnictwa Kliniska.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący autobusem, który przewoził dzieci, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów, w wyniku czego wjechał w 4 samochody osobowe. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby, 1 osoba dorosła oraz 2 dzieci, w tym 1 dziecko w wieku 9 lat zostało przetransportowane LPR do szpitala w Szczecinie z urazem głowy. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 16. Na ta chwile jeden pas ruchu jest drożny, jednak poprowadzony jest rownież objazd na 86 km drogi S3 przez węzeł Rzęśnica na drogę nr 142, kierunek Chociwel - przekazała nam mł.asp. Natalia Gogosza, p.o oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Goleniowie.

Foto: ogn. Artur Beck

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!