Juniorzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

2023-07-19 5:02

W Starachowicach odbył się XXIX Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w których uczestniczyli juniorzy młodsi z województwa zachodniopomorskiego pod opieką trenerów Michała Buniaka i Stanisława Bogumiła.

Klub Strzelectwa Sportowego LOK "TARCZA" Goleniów reprezentowany był przez juniorów młodszych: Gerarda Fiała, Szymona Jarząbka, Dominika Bartosika, Grzegorza Kalugę i Łukasza Kindera.

W klasyfikacji województw zachodniopomorskie zajęło 12. miejsce, natomiast w klasyfikacji klubowej Klub Strzelectwa Sportowego LOK "TARCZA" Goleniów zajął 14. miejsce na 51 klubów, które uzyskiwały punkty w ramach Współzawodnictwa Sportowego Młodzieży. W Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uczestniczyli zawodnicy 60 klubów.

Najlepiej z zawodników Klub Strzelectwa Sportowego LOK "TARCZA" Goleniów spisał się Łukasz Kinder, który w konkurencji 10 m pistolet pneumatyczny 50 strzałów zajął 9. miejsce.