Jest wyrok dla Dawida J. za zabicie 18-letniej Magdy

2023-03-28 14:39
Karol Szumny
2023-03-28 14:39

Dawid J. – morderca uczennicy gryfickiego liceum – usłyszał wyrok. W ubiegłym tygodniu udało się przesłuchać kluczowego dla sprawy świadka. Proces zakończył się, a dziś sąd poinformował, że mężczyzna resztę życia spędzi za kratami.

Magda była uczennicą gryfickiego Chrobrego. Została zamordowana w 2021 roku.

Dawid J. usłyszał dziś wyrok dożywocia. O przedterminowe zwolnienie będzie się mógł starać się dopiero po 35 latach. Wyrok jest nieprawomocny. Dawid J. karę więzienia będzie odbywał w więzieniu o charakterze terapeutycznym. Ma też zapłacić po 100 tys. zł zadośćuczynienia trojgu bliskich ofiary.

 

Sprawa Dawida J. – zabójcy 18-letniej Magdy, uczennicy gryfickiego liceum – trwa od września ubiegłego roku. Mężczyzna miał usłyszeć wyrok już w grudniu 2022 roku, ale wówczas na sali sądowej nie pojawiła się biegła z dziedziny seksuologii. Sprawę odłożono na 19 stycznia.

Wówczas ponownie wyrok znowu nie zapadł, bo na sali sądowej nie stawił się świadek, którego planowano przesłuchać. Kolejne posiedzenie sądu miało odbyć się 22 lutego, jednak rozprawę ponownie przełożono na marzec z tego samego powodu.

W ubiegłym tygodniu przed Sądem Okręgowym w Szczecinie zakończył się proces Dawida J. Rozprawa odbyła się za zamkniętymi drzwiami. Odczytano na niej mowy końcowe, natomiast dzisiaj opublikowano wyrok.

 

18-letnia Magda była uczennicą Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach. Gdy zaginęła w maju 2021 roku, nikt nie spodziewał się, że dojdzie do takiej tragedii.

Poszukiwania nastolatki trwały od 24 maja do 30 maja 2021 roku. Magda pojechała wówczas skuterem po zakupy z rodzinnej miejscowości Świniec do Kamienia Pomorskiego. Kamery monitoringu zarejestrowały, jak 18-latka wsiada do samochodu mężczyzny, który miał zaoferować jej podwiezienie do domu. Kierowcą samochodu był Dawid J. – karany przed laty za gwałt oraz morderstwo. Niestety Magda stała się jego kolejną ofiarą.

30 maja był ostatnim i jednocześnie tragicznym dniem poszukiwań. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy, grupa poszukiwawczo-ratownicza z psami i dronami przez kilka godzin przeczesywała okoliczne pola i tereny leśne pomiędzy Świńcem a Sulikowem. W końcu natrafili na ciało 18-latki. Policjanci niezwłocznie zatrzymali Dawida J., który przyznał się do zabójstwa.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mira

odpowiedz
30.03.2023 18:44

Demokracia unii. Rób co zechcesz . Bogatego obronimy. .

ks. proboszcz Antonii Wójtowicz

odpowiedz
28.03.2023 18:34

Nie jest prawdą że Jan Paweł drugi TUSZOWAŁ PEDOFILIĘ w kościele katolickim

zakonnica

28.03.2023 18:34

Nie ma dowodów, że pedofil od Gieblewicza posyłał swoim partyjnym kolegom z sejmiku odurzone dzieci.