Jazzowa brygada w goleniowskiej Rampie. Bezpłatny koncert

2022-08-03 11:16
Paweł Palica
2022-08-03 11:16

Znakomici artyści jazzowi pojawią się dzisiaj w Rampie. Koncert (bezpłatny) rozpocznie się o godz. 19.

Zagrają Freddie Hendrix & Jazz Brigade, Dorrey Lin Lyles Music Page oraz Adam Tadel.

Adam Tadel
Kontrabasista jazzowy. Z urodzenia tarnowianin, z wyboru szczecinianin. Po ukończeniu Akademi Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu jazzowego przeprowadził się do stolicy Pomorza Zachodniego gdzie aktywnie współpracuje z Sylwestrem Ostrowskim oraz festiwalem Szczecin Jazz. Adam jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „Dla najwybitniejszych studentów” (2015) oraz laureatem kilku znacznych festiwali jak Getxo (Hiszpania), B-jazz Leuven (Niemcy) czy krakowskiego konkursu Jazz Juniors.

Freddie Hendrix
Amerykański trębacz jazzowy i kompozytor. Przez ostatnie dwie dekady stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych solistów na świecie. Jego skala i technika gry na trąbce, umiejętności improwizacji, kompozycji oraz aranżacji muzycznych niezmiennie zachwycają słuchaczy. Współpracował z największymi osobowościami światowych scen muzycznych od Arethy Franklin po Alicia Keys skończywszy na Count Basie.

Dorrey Lin Lyles
Amerykańska wokalistka dobrze znana szerszej publiczność z przeboju „Its Raining Men". Artystka już przeszło dwadzieścia lat współtworzy kultową grupę The Weather Girls. W swojej solowej karierze łączy gospel z bluesem, soulem i jazzem. Jest laureatką prestiżowej nagrody McDonald's Gospelfest Award. Współpracuje z muzykami z całego świata, a koncerty z jej udziałem porywają publiczność w każdym wieku.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!