Jak mieszkają mieszkańcy Szczecina?

2023-03-12 22:44
Redakcja
2023-03-12 22:44

Szczecin jest stolicą województwa zachodniopomorskiego. Jest to trzecie pod względem powierzchni miasto w Polsce, które ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom. Sprawdzamy, dlaczego warto przeprowadzić się do Szczecina.

 

Szczecin – dlaczego warto tu zamieszkać?

Przed wyborem miejsca na stałe zamieszkanie musimy rozważyć wszystkie wady i zalety danej lokalizacji. Nie inaczej jest w przypadku Szczecina. Na szczęście więcej przemawia za wyborem Szczecina.

Wymieniając zalety miasta, musimy zacząć od jego położenia. Wprawdzie nie jest to miasto nadmorskie, ale leży w niedalekiej odległości od Morza Bałtyckiego. Od polskiego wybrzeża Szczecin dzieli bowiem jedynie 65 kilometrów.

Szczecin to również wysoki poziom życia, w porównaniu z innymi miastami w Polsce. Stopa bezrobocia kształtuje się tutaj na poziomie 3,9 proc. (stan na grudzień 2020 r.). W całym Szczecinie mieszka wiele osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Dodajmy tutaj od razu, że w kontaktach biznesowych z niemieckimi kontrahentami i wspólnikami pomaga doskonałe połączenie z Berlinem. Bliskość Niemiec sprzyja również turystyce, zwłaszcza że Szczecin ma wiele do zaoferowania turystom.

Sprzyjające warunki do prowadzenia firmy gwarantuje także miasto. Instytucje miejskie są tutaj jednymi z najsprawniejszych w Polsce, wiele spraw przedsiębiorcy i zwykli mieszkańcy mogą załatwić przez Internet.

Stolica województwa zachodniopomorskiego ma również szeroką ofertę kulturalną. W mieście organizowane są liczne koncerty, wystawy czy eventy. Oczywiście nie brakuje tutaj klubów sportowych, teatrów, kin, a także barów, klubów i restauracji. W zasadzie każdy może oddawać się swoim zainteresowaniom i pasjom, bez względu na swój wiek i temat zainteresowań.

Ogromną zaletą mieszkania w Szczecinie jest czyste powietrze. Do miasta przylegają liczne tereny zielone. Nie brakuje tu również jeziora, a jak wspomnieliśmy wyżej, niedaleko od Szczecina znajduje się Morze Bałtyckie. Ma to swoje przełożenie na zdrowe i czyste powietrze. Dzięki temu nie tylko czujemy się zdrowsi, ale i mamy lepsze samopoczucie.

Rynek mieszkaniowy w Szczecinie

Szczecin to również relatywnie tanie mieszkania. Wprawdzie mamy tutaj do czynienia ze średnio rozwiniętym rynkiem mieszkaniowym, ale deweloperzy nie próżnują i ciągle oddają do użytku nowe lokale mieszkalne.  Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie rynek pierwotny od dewelopera możemy nabyć w średniej cenie 9505 złotych za metr kwadratowy. Bez wątpienia są więc one znacznie niższe niż w innych dużych polskich ośrodkach miejskich. Obecnie na terenie miasta jest realizowanych lub właśnie zostało oddanych do użytku 35 inwestycji deweloperskich.

Z pewnością Szczecin jest bardzo dobrym miejscem do życia i pracy. Jeśli zdecydujemy się na mieszkanie w stolicy województwa zachodniopomorskiego, możemy liczyć na dobrą infrastrukturę, dogodne warunki do pracy i wiele terenów zielonych. Miasto posiada więc wiele udogodnień, które pozwalają nam określić je w pełni nowoczesnym.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!