Jak idzie budowa fabryki w Gryficach? Ile osób znajdzie tu zatrudnienie?

2023-03-23 22:00
Karol Szumny
2023-03-23 22:00

W Gryficach trwa budowa fabryki Roca Pool-Spa. O szczegółach tej inwestycji mówił w ostatnim STUDIU SUPERPORTALU Mirosław Makarewicz. Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzebiatowie jest jednym z dyrektorów w Roca Pool-Spa odpowiedzialnym za sprawy logistyczno-administracyjne.

ZDJĘCIE 1 z 3

Jak idzie budowa Roca Pool-Spa w Gryficach?

- Budowa idzie bardzo dobrze. Proces inwestycyjny przebiega bardzo sprawnie. Mamy malutkie opóźnienie, ale wynika ono z pewnych uwarunkowań pogodowych i dokumentacyjnych. Fabryka powinna być ukończona w pierwszym półroczu. W lecie dokończymy pierwsze instalacje linii technologicznej i we wrześniu rusza produkcja – mówi Mirosław Makarewicz.

Ile osób znajdzie tam zatrudnienie?

- Planowane są trzy linie produkcyjne. Ich wykonanie powinno nastąpić do końca przyszłego roku. Fabryka jest bardzo nowoczesna. Na dzień dzisiejszy trudno mi powiedzieć, jakie będzie zatrudnienie. Myślę, że na linii produkcyjnej będzie to kilkadziesiąt osób.

Co będzie produkowane w fabryce?

- W tej fabryce będzie odbywała się produkcja urządzeń łazienkowych produkowanych z kompozytu żywicznego. Na pierwszej linii produkcyjnej będą to brodziki kompozytowe, na drugiej wanny kompozytowe, natomiast na trzeciej umywalki.

Pracownicy z Ameryki?

- Niestety w ostatnich latach z naszego otoczenia zgłasza się do pracy niewiele osób. Od jakiegoś czasu ratujemy się zatrudnianiem pracowników zza granicy. Wcześniej byli to pracownicy z Ukrainy, a teraz z Ameryki Południowej – powiedział Mirosław Makarewicz.

Obejrzyj całe STUDIO SUPERPORTALU z Mirosławem Makarewiczem (kliknij tutaj).

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

okok

odpowiedz
24.03.2023 20:18

15 zł. na godzinę brutto . Premia 560 zł warunek że nie zachoruje bo premia równa się 0, wystarczy 1 dzień a ja masz pecha to jeden dzień na koniec miesiąca i drugi na początku to 560 x 2 =0 . Tyle zabierają . I co robi pracownik ? Ciągnie chorobowe ile się da ,a pozostali pracują za dwóch . Nadgodziny oczywiście płacone są od 15 zł . Szkodliwego nie ma .

Oni

odpowiedz
24.03.2023 16:37

Syf piła i mogiła .15 zł na godzinę. Smród.

Krzyś

odpowiedz
25.03.2023 14:12

Zapraszamy And . Do roboty ! To ten pan co krytykuje . On chyba ubek

Do Krzysia

25.03.2023 14:12

Krzyś tyś się lepiej nie wypowiadaj, zrób ludziom przysługę. Intelektem zdecydowanie nie grzeszysz.