Jak idzie budowa fabryki w Gryficach? Ile osób znajdzie tu zatrudnienie?

2023-03-23 22:00
Karol Szumny
2023-03-23 22:00

W Gryficach trwa budowa fabryki Roca Pool-Spa. O szczegółach tej inwestycji mówił w ostatnim STUDIU SUPERPORTALU Mirosław Makarewicz. Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzebiatowie jest jednym z dyrektorów w Roca Pool-Spa odpowiedzialnym za sprawy logistyczno-administracyjne.

ZDJĘCIE 1 z 3

Jak idzie budowa Roca Pool-Spa w Gryficach?

- Budowa idzie bardzo dobrze. Proces inwestycyjny przebiega bardzo sprawnie. Mamy malutkie opóźnienie, ale wynika ono z pewnych uwarunkowań pogodowych i dokumentacyjnych. Fabryka powinna być ukończona w pierwszym półroczu. W lecie dokończymy pierwsze instalacje linii technologicznej i we wrześniu rusza produkcja – mówi Mirosław Makarewicz.

Ile osób znajdzie tam zatrudnienie?

- Planowane są trzy linie produkcyjne. Ich wykonanie powinno nastąpić do końca przyszłego roku. Fabryka jest bardzo nowoczesna. Na dzień dzisiejszy trudno mi powiedzieć, jakie będzie zatrudnienie. Myślę, że na linii produkcyjnej będzie to kilkadziesiąt osób.

Co będzie produkowane w fabryce?

- W tej fabryce będzie odbywała się produkcja urządzeń łazienkowych produkowanych z kompozytu żywicznego. Na pierwszej linii produkcyjnej będą to brodziki kompozytowe, na drugiej wanny kompozytowe, natomiast na trzeciej umywalki.

Pracownicy z Ameryki?

- Niestety w ostatnich latach z naszego otoczenia zgłasza się do pracy niewiele osób. Od jakiegoś czasu ratujemy się zatrudnianiem pracowników zza granicy. Wcześniej byli to pracownicy z Ukrainy, a teraz z Ameryki Południowej – powiedział Mirosław Makarewicz.

Obejrzyj całe STUDIO SUPERPORTALU z Mirosławem Makarewiczem (kliknij tutaj).

Komentarze (13)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mieszkaniec

odpowiedz
24.03.2023 10:18

Szkoda że pan nie powiedział jak ta praca wygląda stoper w ręku wyzysk na maksa podchodzący pod mobbing praca za grosze wiedz niech pan nie opowiada bajek że nikt nie chce przyjzdz do pracy bo ta firma jest jest na naszym terenie znana jako nie ciekawa firma

24.03.2023 05:30

Przyjmują i zwalniają Eskimosów zatrudnijcie.

Łukasz

odpowiedz
24.03.2023 12:00

Tylko zapomnieliscie napisać (pewnie celowo) ze zatrudnie znajdą głowienie ludzie z Wietnamu,indi....Polakowi nie chca godnie zapłacić, to sobie sciągają tanią siłe roboczą,a czarują ze bedzie pracy. Jescze troche i wogole nie bedzie pracy za ktora godnie żyć,bo bedą tanie siły robocze sciagane na potege,a Nam bedą wmawiać,że nie ma ludzi do pracy i potrzeba zapchac dziru.

Maria

24.03.2023 12:00

Zdaję mi się, że Wietnam stanął już dobrze na nogi i u siebie mają full roboty i to za dobre pieniądze.

Adam

odpowiedz
24.03.2023 14:04

To proszę zmienić osoby które rekrutują pracownika zgłaszają się osoby do pracy z doświadczeniem a małolat który pracował na spawalni w Mirosławicach decyduje czy mu pasuje czy nie i dyskryminuje osoby składającej podania inni nie mają przeciwskazań tylko malolat ma wieczny problem.. Są osoby które chcą pracować ale on odrzuca podania a wy tu piszecie że nie ma ludzi 🤦

Mieszkanie powiatu gryfickiego

odpowiedz
24.03.2023 12:16

W latach 90-tych na kursie z PUP panowie komuniści którzy prowadzili kurs mówili:"wy nie patrzcie ile będziecie zarabiać tylko cieszcie się że pracujecie".W Gryficach komuna do dzisiaj buszuje także w POOL SPA.

Trzebiatowianin 2

odpowiedz
24.03.2023 21:25

Proszę, proszę sam Makarewicz nie wie, ilu ludzi tam pracować będzie :) Bez tego, nikt w tych czasach nie podejmie się budowy, aby poznać koszty funkcjonowania fabryki. Chyba wstyd radnemu, przewodniczącemu i byłemu burmistrzowi. No i powinien się wstydzić. Powinien stać na straży, pilnować, walczyć o zatrudnianie lokalnych ludzi .... nie ten typ człowieka ...

Gutek

odpowiedz
24.03.2023 13:19

Do roboty socjale. Jakie to wszystko roszczeniowe. Rąk do pracy jest dużo widać w dzień na mieście jak to wszystko się przewala po sklepach. Rano jak jadę do pracy mało kto pędzi do roboty. Później przyjdzie czas na emeryturę to będzie płacz i dej mnie bo nie mam na chleb. Praca uszlachetnia. Jakby ukrócili socjal to kolejka by stała po pracę. Tylko szczekać nieroby potrafią.

Onufry

24.03.2023 13:19

Roszczeniowe dziadostwo. Tylko by chcieli, ale porządnie pracować nie umieją. Tylko zazdroszczą. Najlepiej siedziec na doopie i kasę pobierać, to zrobili pisowcy. Fabrykę wybuduj, zainwestuj, a ci "wykwalifikowani" mikiony by chcieli. Tak to tylko jak się jest pisowcem w spółkach skarbu państwa się zarabia. Reszta zakasać rękawy i do roboty! Albo otwierac swoje biznesy, janusze!

Korsarz

odpowiedz
24.03.2023 21:14

Panie Redaktorze, po dawnej Poolspie już ani śladu. Kiedyś, w latach 90-tych i dalej miał to Norweg. Ludzie zarabiali, dorabiali się i chwalili sobie pracę i właściciela. Od ponad 10 lat to jest w rękach hiszpańskiego korpo, którym zarządza jakiś polaczek na "R" ze śląska (dane z KRS). Podobno kawał prostaka i ..... Nawet jak był przed nim hiszpan jakiś to ludzie sobie chwalili i pracowali latami. A od kilku lat nie zatrudniają nawet bezpośrednio tylko przez agencje pracy. Po dawnej Poolspie zgliszcza, podziękujcie polaczkom kierującym tym bajzlem.

Byłem tam

odpowiedz
24.03.2023 21:28

Tam się idzie już tylko z desperacji.

Lipa

odpowiedz
24.03.2023 21:35

To fabryka zrobiona pod Amerykę Łacińską, Południową i agencje pracy. Lokalne władze dały się w jajo zrobić. Nie ma korzyści dla lokalnych ludzi. Środowisko bardziej na tym ucierpi. W innym kraju nie postawią, to nie przejdzie.

Buu

24.03.2023 21:35

To szkoda ze podatki z pitu nie zostaną w gminie