IV LIGA. Powrócili na zwycięską ścieżkę

2023-11-18 14:20
Sylwester Wasiak

Zespół MKS Ina odniósł ósme zwycięstwo w sezonie, w ostatnim meczu rundy jesiennej rozgrywanym na boisku w Goleniowie.

W sobotnie południe podopieczni Mariusza Bernacha zmierzyli się na stadionie miejskim w Goleniowie z rezerwami Błękitnych Stargard. Po ubiegłotygodniowej wyjazdowej przegranej z Gwardią Koszalin, która przerwała doskonałą serię sześciu zwycięstw z rzędu, kibice biało-zielonych liczyli na powrót zespołu na zwycięską ścieżkę. Okazja nadarzyła się w konfrontacji z rezerwami Błękitnych Stargard. Drużyna ta, mimo iż plasuje się niżej w tabeli, to jednak w tym sezonie więcej punktów zdobyła na wyjeździe niż u siebie, co mogło być ostrzeżeniem dla ekipy z Goleniowa. Piłkarze Iny spełnili oczekiwania swoich kibiców i zanotowali okazałe zwycięstwo. W 13 minucie prowadzenie miejscowym dał Kushnir. Kolejne gole padały w drugiej połowie spotkania. Gola na 2:0 w 59 minucie strzelił Szymfeld, następnie na listę strzelców w 68 minucie wpisał się Błaszczyk, a wynik spotkania ustalił w 85 minucie niezawodny Damian Banachewicz. Zespół Iny pokonał Błękitnych II Stargard 4:0 w ostatnim meczu rundy jesiennej na własnym obiekcie. Teraz przed podopiecznymi Mariusza Bernacha jeszcze ostatni mecz ligowy w tym roku, który rozegrany zostanie za tydzień w Szczecinku, gdzie biało-zieloni zmierzą się z tamtejszym MKP Szczecinek.