Inwestycja jeszcze nie skończona, zieleń już wygląda źle

2022-07-29 13:16
Paweł Palica
2022-07-29 13:16

Zwracają nam mieszkańcy Goleniowa uwagę na to jak już teraz, na miesiąc przed planowym zakończeniem budowy, jak prezentuje się zieleń miejska wokół nowego dworca kolejowo - autobusowego.

ZDJĘCIE 1 z 5

Inwestycja, realizowana na zlecenie gminy przez szczecińską firmę Prime Construction, wciąż trwa, a według najnowszych znanych ustaleń, ma zostać sfinalizowana z końcem sierpnia. Kilka tygodni temu posadzone zostały tam rośliny ozdobne, a że z niektórych elementów nowej infrastruktury można już korzystać, wielu zieleńcom można się przyjrzeć z bliska. Wrażenia nie napawają szczególnym optymizmem na ich przyszłość.

Zdjęcia nie kłamią: w wielu miejscach, chociażby przy przystankach autobusowych, chwasty sięgają już po pas, a posadzone tam różaneczniki, berberysy czy tawuły giną w ich gąstwie. Oczywiście może mieć to wpływ na stan roślin ozdobnych, które będą przez "zielsko" zagłuszane, tym bardziej, że niemal wszystkie rosną na mocno nasłonecznionych stanowiskach, a niespecjalnie widać, by były regularnie podlewane.

Warto dodać, że do momentu odebrania inwestycji dbałość o stan wykonanych nasadzeń jest obowiązkiem nie gminy czy PGK, a wykonawcy inwestycji, czyli Prime Construction. Można jedynie mieć nadzieję, że bardziej się ona do tego przyłoży, a urzędnicy podczas odbiorów zwrócą uwagę na to, czy nie są im przekazywane obumierające rośliny.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!