Interwencja w sprawie oblodzonej drogi

2021-01-14 20:49
Sylwester Wasiak
2021-01-14 20:49

Sołtys Mostów Roman Mazurek interweniował w sprawie fatalnego standardu utrzymania drogi wojewódzkiej Goleniów-Maszewo po opadach śniegu. Sprawdźcie, jaką uzyskał odpowiedź...

W poniedziałek Roman Mazurek sołtys Mostów przesłał pismo z prośbą o utrzymanie drogi nr 113 Goleniów-Maszewo w odpowiednim standardzie. W jego ocenie ostatnie opady śniegu pokazały, że reakcja służb odpowiedzialnych za odśnieżanie tej drogi jest mocno opóźniona, a stan utrzymania nawierzchni po opadach fatalny.
Odpowiedzi udzielił Jerzy Blacharski, inspektor działu technicznego, który poinformował m.in., że droga wojewódzka nr 113 przebiegająca przez Mosty utrzymywana jest w III standardzie utrzymania zimowego. Co to oznacza? Stanu utrzymania drogi w danym standardzie ma wyglądać następująco: jezdnia odśnieżona na całej szerokości, jezdnia posypana na: skrzyżowaniach z drogami, skrzyżowaniach z koleją, odcinkach o pochyleniu > 4%, przystankach autobusowych, innych miejscach ustalonych przez zarząd drogi. Dopuszczalne jednak są odstępstwa od standardu:
- luźny śnieg - 6 godz.
- zajeżdżony - występuje
- zaspy, języki śniegowe lokalnie - 6 godz.
- utrudnienie dla samochodów osobowych
Telefon dyżurny w RDW w Stargardzie: 91 834 04 35 / 36

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Roman Mazurek Sołtys Mostów

odpowiedz
15.01.2021 07:30

Dzień dobry nawiązując do mojej ostatniej interpelacji do Dróg Wojewódzkich w Stargardzie koledzy którzy z Gminy Maszewo udają się do Goleniowa poinformowali mnie że,,akcja zima tylko od Mostów do Goleniowa " proszę samemu zinterpretować jak to jest sołtys napisał to ma posypane dla innych zabrakło piasku i soli.

Mariusz

odpowiedz
17.01.2021 20:55

Drogi w Goleniowie i okolicach dramat.Kompletnie żadnych czynności poprawiających stan nawierzchni nie zauważyłem...