InPost urządza bazę logistyczną w GPP

2021-10-08 14:21
Redakcja
2021-10-08 14:21

Najnowsze centrum logistyczne prywatnego operatora pocztowego, czyli firmy InPost, powstanie w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – uruchomi kolejne centrum logistyczne w Parku Przemysłowym Accolade, działającym właśnie pod Goleniowem. Będzie to kolejny hub InPostu, który obsługuje ponad 13.000 Paczkomatów w Polsce oraz usługi kurierskie w oparciu o własną infrastrukturę logistyczną i gwarantuje dostawy w terminach D+1.

- Region z bliskim połączeniem do granicy niemieckiej i Skandynawii oferuje nie tylko doskonałą strategiczną lokalizację dla biznesu. Cały obszar Szczecina jest ważnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym z 25 uczelniami wyższymi, kształcącymi 45 000 studentów. Miasto jest znaczącym europejskim węzłem logistycznym, połączonym bezpośrednio z polską i niemiecką infrastrukturą drogową, kolejową i lotniczą, z trzema międzynarodowymi portami lotniczymi, jednym w Szczecinie i dwoma w Berlinie, dostępnymi w zasięgu 1,5-2 godzin jazdy samochodem. Port morski Szczecin-Świnoujście jest jednym z największych portów morskich Morza Bałtyckiego, oferującym doskonałe usługi w zakresie międzynarodowych przewozów towarowych oraz połączenie z drogą ekspresową S3 Szczecin – Legnica, prowadzącą do największych miast zachodniej, centralnej i południowej Polski. Oznacza to, że spełnia on niemal wszystkie potrzeby firm, które poszukują kompleksowych rozwiązań dla swojej działalności – komentuje Michał Białas, Country Head w Accolade Poland.

Na razie nie wiadomo, kiedy goleniowskie centrum logistyczne InPost rozpocznie działalność.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Gfc

odpowiedz
08.10.2021 16:09

Super a w Gryficach dalej psy szczekają dupami

jareczek

08.10.2021 16:09

nie marudz, tylko zobacz, jakie polaczenia komunikacyjne ma goleniow a jakie gryfice, na to przede wszytskim patrzy inwestor