Ile poczekamy na pozwolenie na budowę nowej siedziby Goleniowskiego Domu Kultury? Sporo

2022-06-07 14:58
Paweł Palica
2022-06-07 14:58

Nie należy się spodziewać rychłego zakończenia procedur związanych z przystąpieniem do budowy nowej siedziby Goleniowskiego Domu Kultury. Oczywiście jeszcze odleglejszą perspektywą jest ukończenie inwestycji.

Pytanie tego dotyczące skierował niedawno do burmistrza Roberta Krupowicza radny Krzysztof Sypień z klubu Koalicja Samorządowa. Jak wynika z odpowiedzi udzielonej przez tego pierwszego, do tej pory nie została podpisana umowa na sporządzenie dokumentacji technicznej tej niezwykle potrzebnej inwestycji, najprawdopobniej stanie się to jednak 17 czerwca.

Firma, której zadanie to zostanie powierzone, będzie miała wówczas 50 dni kalendarzowych na wykonanie wstępnej koncepcji i przedstawienie jej gminie, a kolejnych 310 dni kalendarzowych na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia budowę nowych obiektów. Data graniczna, na obecnym etapie, to 13 czerwca 2023 roku. Zapewne kilka kolejnych miesięcy zajmie wyłonienie wykonawcy inwestycji, a jeśli się to uda, a gmina będzie miała zabezpieczone na to przedsięwzięcie środki w budżecie, prace budowlane mają potrwać 2 lata. W optymistycznym wariancie nowa siedziba GDK będzie więc gotowa pod koniec 2025 roku. 

Przypomnijmy, że budynek przy ul. Słowackiego 1, w którym do dzisiaj mieści się "kwatera główna" GDK, jest w bardzo kiepskim stanie technicznym i kilka miesięcy temu został częściowo wyłączony z użytkowania. Pękają po prostu jego ściany i fundamenty, eksploatowanie go w pełnym wymiarze jest więc po prostu niebezpieczne.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!