Holowali na rauszu

2020-11-30 21:31
Sylwester Wasiak
2020-11-30 21:31

Jedno auto holowało drugie auto...i za jedną i za drugą kierownicą pojazdu siedział pijany kierowca!

Zdziwieni byli nawet policjanci, którzy podjęli interwencję w niedzielną noc po godzinie trzeciej na ul. Wiejskiej w Pucicach. Jak informuje mł. asp. Anna Dygas, mundurowi zauważyli Opla poruszającego się slalomem, a kierujący tym pojazdem holował samochód marki Rover. Policjanci niezwłocznie podjęli kontrole obu pojazdów. Badanie stanu trzeźwości wykazało u holującego jeden promil alkoholu w organizmie, a u holowanego kierowcy 1,4 promile alkoholu w organizmie.

W miniony weekend policjanci na terenie powiatu goleniowskiego łącznie zatrzymali aż ośmiu nietrzeźwych kierujących. Poza wymienioną powyżej dwójką pozostałe przypadki to dwóch rowerzystów zatrzymanych w piątkowy poranek (pierwszy zatrzymany w Tarnowie miał 0,46 promila, a drugi 45-latek zatrzymany w Czarnocinie 2 promile alkoholu w organizmie) oraz czterech kierujących znajdujących się pod wpływem środków odurzających (jeden z nich kierował Hondą pomimo tego, że posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi a jego pojazd nie miał aktualnych badań technicznych i polisy OC).

- Wszyscy ujawnieni amatorzy zasiadania za kierownicą na promilach stracili prawo jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduję sąd. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności -informuje mł.asp. Anna Dygas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!