Grzegorz Jelonek rezygnuje. „To trudna decyzja, ale słuszna”

2021-01-08 14:12
Adam Litwinowicz
2021-01-08 14:12

Po wieloletniej pracy Grzegorz Jelonek rezygnuje ze stanowiska prezesa Zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Trzebiatowie. - Za jego kadencji gmina Trzebiatów w sposób wzorowy rozwijała się w kwestiach gospodarki wodno – ściekowej – podkreśla Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa.

Rada Nadzorcza Zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Trzebiatowie ogłosiła konkurs na stanowisko Prezesa. Z tej funkcji zrezygnował Grzegorz Jelonek, który zakładem kierował od 16 kwietnia 2007 roku - Moja decyzja była trudna, ale jedyna możliwa. Powód mojego odejścia– to kwestia zdrowotna – zaznacza pytany przez naszą redakcję Grzegorz Jelonek. - Przede mną zabieg i rekonwalescencja, które uniemożliwią mi wykonywanie pracy zawodowej w siedzibie spółki przez co najmniej 2 miesiące. Przebywanie zaś na zwolnieniu lekarskim w sytuacji, kiedy zarząd spółki jest jednoosobowy (jest tylko jeden członek zarządu) oznacza, iż prezes zarząd nie może w tym czasie podejmować żadnych kluczowych decyzji, podpisywać umów, a nawet zatwierdzać przelewów bankowych - co oznaczałoby problemy w funkcjonowaniu ZWiK. Natomiast mój obecny kontrakt nie przewiduje tak długiego okresu pracy zdalnej, w czasie której mógłbym nadal zdalnie zarządzać spółką bez osobistej obecności w jej siedzibie w czasie leczenia. A że zawsze podchodziłem i podchodzę poważnie do swoich obowiązków i tego co zostało mi powierzone, moja decyzja nie mogła być inna- dodaje. Co po leczeniu i rekonwalescencji, powrót do branży wodno – kanalizacyjnej, a może kiedyś znów powrót do ZWiK? - Jeszcze nie wiem, życie pokaże, ale jak mawiają Anglicy: „nigdy nie mów nigdy”.

- Grzegorz Jelonek, to bardzo dobry manager. Wzorowo zarządzał Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Trzebiatowie. Za jego kadencji gmina Trzebiatów w sposób wzorowy rozwijała się w kwestiach gospodarki wodno – ściekowej - podkreśla Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. - To dzięki jego determinacji i wiedzy udało się pozyskać olbrzymie kwoty pieniędzy, dzięki którym zostało przeprowadzonych wiele inwestycji na terenie gminy – dodaje.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kapral Józio

odpowiedz
08.01.2021 18:32

Kto wygra konkurs już wiadomo , będzie tak jak Miedwiediew z Wołodią Putinem , i wszyscy będą zadowoleni . A swoją drogą , dla Jelenia zdrowia życzę , bo to już nie Jelonek a Jeleń 100 KG +

Wypier!

08.01.2021 18:32

Jesteś zwykłym chamem! Wstyd pisać takie komentarze.

Jacek P.

08.01.2021 18:32

I zapewne wstydzi się ta mama, że wychowała chama. No, ale nie dziwota, bo cham nawet jak się przystroi w piórka, zawsze chamem zostanie.

Kapral Józio

08.01.2021 18:32

Do wypier . Chama wychowała mama a ciebie....................