Gryficki „Chrobry” ponownie w programie Ersamus+

2020-09-24 12:40
Katarzyna Adamiak
2020-09-24 12:40

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach przystąpiło do nowego projektu międzynarodowego w ramach programu Erasmus+. Projekt „Obudź swoją szkołę - zostań aktywnym obywatelem!”, jest kolejnym realizowanym w gryfickim liceum.

Uczniowie wraz z nauczycielami zrealizują projekt "Wake up your school – become an active citizen!" („Obudź swoją szkołę - zostań aktywnym obywatelem!”). Partnerami projektu są szkoły z Sofii (Bułgaria), Kiczewia (Macedonia Północna) oraz Viterbo (Włochy).

Łączący wyjazdy zagraniczne ze współpracą poprzez platformę eTwinning projekt, będzie trwał w latach 2020-2022. W tym czasie odbędą się trzy wyjazdy zagraniczne uczniów i nauczycieli gryfickiego liceum. Szkoła również będzie gościć uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich.

W projekcie zaplanowano szereg interesujących działań, w tym m.in. zwiedzanie siedzib parlamentów w Sofii, Skopje i Warszawie czy udział w debatach i dyskusjach okrągłego stołu, zorganizowanie wyborów do samorządu szkolnego, oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Podczas projektu uczniowie spędzą czas nad Jeziorem Ochrydzkim, odwiedzą bułgarskie góry, zwiedzą stolice państw partnerskich. Wezmą teżudział w zajęciach teatralnych, warsztatach z psychologiem i zajęciach sportowych. Będą pisać artykuły, kręcić filmy, pracować nad gazetką online, przeprowadzać i analizować sondaże.

Udział w projekcie będzie dla uczniów gryfickiego liceum szansą zawiązania nowych przyjaźni, poznania innych kultur, rozwijania umiejętności, ćwiczenia znajomości języka angielskiego, a przede wszystkim szansą na przeżycie niezwykłej przygody. O tym, że tak jest przekonało się wielu uczniów szkoły, którzy wzięli udział w projektach międzynarodowych w poprzednich latach.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!